09:58 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Analüütika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
10410

Selles "salajases operatsioonis" osalejaid on kuidagi liiga palju. Aga seal on ka kõik, mida kompraks vaja. Eelkõige muidugi vene nafta ja vene raha. Ja Itaalia asepeaministri usaldusisik, kes pärast Euroopa Parlamendi valimisi tundis, et tema tähtsus on tõusnud.

Tema "uputamiseks" on peavoolumeedia jaoks olemas täielik nimekiri tema poolt korda saadetud "kuritegudest". Kõigepealt, isik viibis meie Krimmis. Ta ootab aega, millal venevastased sanktsioonid kaovad. Ta on Itaalia asepeaminister, kuid soovib tõusta kõrgemale ametikohale. Loomulikult raskendab see tema süüd, analüüsib raadio Sputnik kolumnist Mihhail Šeinkman Matteo Salvini ümber toimuvat. 

Mida on veel vaja, et teda kompromiteerida? Ainult "vene raha". Või siis vähemalt jutte sellest. Oponentidega toimetulemiseks "traageldatakse" neil seal vajadusel külge "kremli käsi" ja tõestagu siis, et ta pole agent. Kremli agent muidugi.

Matteo Salvini tegutseb, kaebab oma tagarääkijaid kohtusse. Asjatu vaev. Tegelikkus ei toimi ju kooskõlas juriidikaga.

Ameerika portaal BuzzFeed on portaal nagu portaal ikka. Kuid portaalil on ka teine reaalsus. Kas see teine reaalsus on olemas, või ei ole, seda pole võimalik ei kontrollida ega selle puudumist või olemasolu tõestada. Solgiloopimisel jääb midagi ikka külge, isegi siis kui tegemist on tavalise interneti solgipangega.

Vaat, kus lugu: EKRE liitlased lubasid Venemaa sanktsioonid tühistada >>

Sealt ujuski hiljaaegu välja mingi salvestus - olevat Matteo Salvini jutuajamine Giannoluci Savoiniga. Ning, oo õudust, selle taustal on kuulda ebamääraselt vene keelt meenutavat suminat. Ainult et inimesi ju näha ei ole.

Aga kas pole asi selles, et taolises operatsioonis on kahtlaselt palju osalisi. Siiski on seal kõik, mida kompraks vaja. Vene nafta ja vene raha. Autorid, jättes siiski pilukese oma südametunnistuse tarvis, tunnistavad, et nad ei tea kindlalt, kas tehing ikka toimus või mitte.

Kas default või lahkulöömine: Itaalia võitlus Euroopa Liiduga >>

Aga see polegi ju oluline. "Ma ei ole kunagi Venemaalt saanud ei rublat, eurot, dollarit ega ka liitrit viina mitte," vastab Salvini. Kuid kõik see on asjatu. Vodka ei ole küll kunagi kedagi häirinud. Tema kolleeg Savoini nimetas publikatsiooni "poliitiliseks rünnakuks".

"Rünnak ei ole mõrv," ütles taas endine Austria asepeaminister Strache. Samasugune parempoolne euroskeptik. Ta kõrvaldati vahetult enne Euroopa Parlamendi valimisi. Mis temaga siis juhtus? Selgub, et ikka tuttav lugu. Kuulujutt. Tõsi, teda filmiti koos "vene oligarhi nõbuga".

Stracher-macher: Austrial on halb aga iiveldab kogu Euroopa >>

Kuid see itaalia lugu on veelgi segasem. Seetõttu seda ei näidatagi. On ainult audio ja stenogramm. Aga kuidas neid valmistada, teab iga koolilaps. Tundub, et siin on hiljaks jäädud, Salvini osutus juba Europarlamenti valituks.

Ta kogus 34% häältest, jättes kaugele seljataha teise koha hõlvanud paremkoalitsiooni tegelased "Viie tähe liikumisest". Vaevalt, et nemad skandaali tellijateks olid. Neile on ju kasulik oma konkurent mitte päris ära uputada, küll aga natuke niisutada.

Euroopa Parlamendi valimised: 2019. aasta oodatud üllatused >>

Pärast edu Europarlamendi valimistel liigub hulgaliselt jutte, mida Salvini on valmis tegema võimu siseringis. Skeem on lihtne - väljumine koalitsioonist ja siis ennetähtaegsed valimised. Sellele peaks järgnema võit valimistel, mis päädib ühe partei võimuga.

Kuidas selleni jõuda? Ja siin ongi vajalikud atribuudid – "vene raha". Nagu lusikatäit tõrva meepotti. Nagu sireeni kalamehe seljataha, kellel kala juba näkib. Muidugi, omaette lugu selliste kokkulangevuste juures on itaalia moodi uskumine või mitteuskumine.

Aga siiski, hea, et venelased kedagi otseselt ei toeta. Küllap seetõttu Trumpi tegemistes vene jälge ei leitudki.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Euroopa Komisjon vastas Itaalia ähvardusele
Itaalia võtab hiinlastelt laenu ja "õõnestab Euroopa ühtsust"
Vaat, kus lugu: EKRE liitlased lubasid Venemaa sanktsioonid tühistada
Putin rääkis vestlusest Rooma paavstiga
Itaalia gambiit: Rooma mängib täispangale ja ähvardab Brüsselit
Tagid:
valimised, kompromiteeriv, infosõda, Moskva, Matteo Salvini, Itaalia

Peamised teemad