02:33 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Analüütika
lühendatud link
75 0 0

Euroopa Liit tahab, et Venemaa võtaks vastutuse MH17 hukkumise eest. Tõeliste süüdlaste otsimine ei huvita ilmselt kedagi.

Euroopa Liidus muudkui kinnitatakse, et Venemaa peab süükoorma 2014. aastal Donbassi kohal allatulistatud Malaisia Boeingi hukkumise pärast enda kanda võtma, kirjutab raadio Sputnik autor Maria Baljabina. Niisugune üleskutse seisab ka tragöödia viiendaks aastapäevaks avaldatud Euroopa Nõukogu deklaratsioonis. Lisaks on seal öeldud, et Moskva peab hakkama juurdlusega koostööd tegema. 

Tere hommikust! Viis aastat on Venemaa palunud end uurimisse kaasata ja arvestada tema esitatud andmeid, mis võivad juurdlusele abiks olla. Seni pole EL-is teda kuulda võetud.

Milleks Moskvat kutsuda? Eks võtke eksperimendi tulemused, mille korraldas kontsern Almaz-Antei – selle esitlus on kõigile huvilistele ligipääsetav. Seal on selgitatud, miks Donbassi maakaitseväelased ei saanud nende kontrollitavalt territooriumilt seda lennukit alla tulistada.

Kas sellised järeldused ei sobi? Soovite, et Venemaa teeks koostööd süüdlasena, kes pattu kahetseb ja tuhka pähe raputab? Ei, midagi sellist ei juhtu, sest seni tõelist uurimist pole isegi alustatud – rahvusvaheline uurimisrühm (JIT) nopib infot sotsiaalvõrgustikest ja üldse tont-teab-kust, siis aga süüdistab kogu Venemaad ja eraldi tema üksikuid kodanikke ning nõuab nende väljaandmist.

Ta märkis , et ei Washington ega Kiiev ole nõutavat teavet seniajani esitanud. Ukraina on Šulgini sõnul "välja mõelnud mingi kujuteldamatu pajatuse, et kõik tema radariseadmed olid sel päeval viimse kui üheni hoolduses" ja JIT uurijad "on võtnud seda väljamõeldist viimase instantsi tõe pähe."

Ja kui uurimisrühma töö rajaneb edaspidigi vaid katsetel põhjendamatult Venemaad süüdistada, ei saa maailm tõde teada niipea.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seiskohaga.

 

Samal teemal

Mogherini tegi MH17 allatulistamise aastapäeval avalduse
Kohtuprotsess MH17 katastroofi asjus leiab aset Hollandis
MH17 katastroof: neli aastat tulemusteta uurimist
Saksa ajakirjaniku imestuseks ignoreeritakse MH17 hukkumises Ukraina süüd
Malaisia peaminister kritiseeris MH17 menetluse Venemaa-vastast iseloomu
Politoloog rääkis, kes on MH17 infolekke taga
Tagid:
kriminaaluurimine, JIT, Donbass, Boeing MH-17

Peamised teemad