21:32 23. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Analüütika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
13311

Tuli mingi vene nimega mittesõjaväelisest soost ekspert ja muudkui uhkeid Balti NATO üksusi laimama. Et tegelikult ei pea keegi neid miskiks, isegi kui nad saapad jalga panevad. Patriootide ülesanne on viivitamatult räpased valed tõrjuda.

Hoolimata sellest, et üllas raev keeb ja kobrutab nagu keema minev piim, hakkame me esialgu rahulikult tõtt rääkima. Ja see seisneb selles, et Leedu sõjaväelased mängivad planeedi kuumades kohtades olulist rolli. Afganistanis, Iraagis, Süürias, Malis, "kusagil veel", "paljugi kus". Jah, neid on vähe, kuid Rambo oli ka üksi, arutleb Raadio Sputnik autor Pjatras Maleikis. 

Ühe-kahe-kolme sõduri saatmist kajastatakse meedias pidulikult. Üksikasjalikult, NATO operatsioonide nimetusi korrektselt välja hääldades. Nii osalevad leedulased "Vankumatus otsustavuses", lähevad "Pärilikku otsustavusse", osalevad "Otsustavas vankumatuses", neid valitakse välja "Otsustavas pärilikkuse" jaoks.

Me oleme nende üle uhked. Ja loodame nendele. Kuid Venemaa kadestab meid ja üritab kõik täis teha. Seepärast ilmus keelatud, kirikuvande alla pandud vaenlase kanalis Sputnik Lietuva intervjuu mingi kahtlase eksperdiga, kes ütles piinlikke asju.

Mõned panid tähele eksperdi vene perekonnanime ja hakkasid kohe järeldusi tegema, kuid mõned lugesid lõpuni, et rohkem kuraasi koguda. Intervjuus öeldi, et keegi NATOs ei pea Balti sõjaväelasi omadeks, mõned peavad neid võõrasteks ja mõned ei arvesta nendega üldse. Omadeks neid ei peeta ja kui neile mingid ülesanded antaksegi, siis ikka midagi "mine sinna, too seda" stiilis.

Keetsid supi kokku. Miks relvastati Leedu sõjavägi "kullast" kastrulitega >>

Ütlevad, et leedulased on Iraagis, millest ajakirjandus uhkelt heliseb. Kas nad on seal nüüd päriliku otsustavuse või otsustava pärilikkuse raames. Araabia keelt nad ei oska, haridus on neil vilets, luurele nendega ei läheks, ei saa nendega vargile minna ega vahti pidada. Vastutus on madal, alluvus on kõrge.

Sputnik Lietuva peatoimetaja kommenteeris veebilehe blokeerimise otsust >>

Lahingusse neid ka saata ei saa – on seal ise endale vaenlased. Muudkui itsitavad pihku, saapaid ei puhasta, sest et NATO-lastel on saapad puhtad. Nad väidetakse seisvat arengu kõige madalamal astmel. Kuigi pole kindel, et üldse seisavad. Oodake, praegu pole aeg halada. Patrioot peab vihaga relvastuma ja halastamatult karistama. Kes julges rahva teenrit laimata?

Mis ekspert see selline on? Viktoria Legranova? Kes see selline on? Kuigi, kes ta selline on, saab juba nimestki aru. Ta on ju venelane, mis tast tahtagi? Seda enam – naisterahvas. Mida tema ka sõjaasjadest teab?

Meie sõdurid on parimad, tõelised Jonas Rambosed.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Leedu sõjaväelastel käib kaitsekulutustest pea ringi: varsti tulevad kopterid
Leedu, tee omadele värav lahti - Seim võrdsustas ukrainlased kohalikega
Vilniuse kohus lubas blokeerida Sputniku Leedu portaali
Moskvas reageeriti Leedu Seimi saadikute ettepanekule blokeerida Sputnik Lietuva
Tagid:
NATO, relvajõud, Iraak, Sputnik Lietuva, Leedu Kaitseministeerium

Peamised teemad