21:00 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Analüütika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
12601

Lätis paiknev NATO üksus ja selle juhtriik Kanada ei kiirusta tarbima kohalike elanike pakutavaid teenuseid.

Lätlastele lubati, et kohalikud väike- ja keskmise suurusega ettevõtted võivad riigis paiknevatele Kanada sõjaväelastele kaupade ja teenuste pakkumiselt kasumit teenida. Kuid kõigepealt tekkis NATO sõjaväelastel oma juuksur ja nüüd terve meeskond hambaarste, arutleb Raadio Sputnik kolumnist Kirill Bakejev. 

Leedu sõdur NATO õppustel Saber strike Leedus.
© AFP 2019 / Petras Malukas

Kuidas Lielvarde elanikud ka ei lootnud nende läheduses paikneva NATO pataljoni pealt teenida – ei tule kuidagi välja. Esimese lahingulennuväebrigaadi kolmanda pataljoni sõjaväelased saabusid Lätti 2019. aasta veebruari alguses, kuid majandusbuumi ei toimunudki.

Hiljuti teatas Kanada armee (kanadalasi on Lätis paikneva NATO üksuse koosseisus kõige rohkem), et otsib juuksurit. Teenusepakkujalt nõuti Kanada passi, keskharidust, juhiluba ja esmaabi andmise oskust. No eelnevat töökogemust muidugi.

Nüüd aga jäeti  tulusast tööotsast ilma Läti hambaarstid. Neil päevil saabusid Lielvarde õhuväebaasi Euroopa stomatoloogiaüksuse spetsialistid. Viis sõjaväe stomatoloogi kontrollis sõjaväelaste hambaid. 

Kas nad nähtuga ka rahule jäid, pole teada. Kuid kohalikel pole enam mingeid illusioone, et neid siinpaiknevatele sõjaväelastele teenuste osutamisega õnnistataks. Kuigi võimud neile täpselt seda lubasid.

Meie territooriumile tuleb välismaine sõjaline kontingent, ei teagi milleks. Kuid neile saab müüa toiduaineid, esmatarbekaupu ja palju muud. Ühesõnaga – ainult selge kasu.

Kuid mingil põhjusel ei usalda NATO sõjaväelased lätlasi oma juuste ega hammaste ligi. Jäävad üle vaid baarid. Kuigi võib-olla tellivad kanadalases ka oma õlle teiselt poolt Atlandi ookeani.

Lugege lisaks:

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Balti regioon on muutumas Euroopa kuumimaks punktiks
Läti keskmine brutopalk kasvas 1004 euroni
Läti: Kanada saadab Euroopasse kuus hävitajat ja sõjalaeva
Ekspert kommenteeris Läti kindrali sõnu Venemaad "üllatavast" armeest
Tagid:
teenused, hambaravi, NATO, Kanada, Läti

Peamised teemad