15:03 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Analüütika
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
77 0 0

Oma panuse USA kaubandussõtta Hiinaga annab igaüks: Pekingi vastu kehtestatud tollide tõttu tuleb Ameerika jalatsimüüjatel hindu tõsta. Nende kannul tulevad loomulikult teised. Lõpptulemus: jalatsid kallinevad kogu maailmas.

TALLINN, 1. september — Sputnik. Üle 200 Ameerika jalatsimüüjate liitu FDRA (Footwear Distributors and Retailers of America) kuuluva tootja on palunud USA presidendil Donald Trumpil loobuda uute imporditollide kehtestamisest Hiina kaupadele. Jalatsitööstuse esindajad hoiatasid, et lõppkokkuvõttes kannatavad ameeriklased ise, sest jalatsite hind kasvab. Kirjas Trumpile esitasid nad oma arvestused ja prognoosid, analüüsib raadio Sputnik vaatleja Kirill Bakejev. 

Liitu kuuluvad peale selliste Ühendriikide ettevõtete nagu Vans, Converse ja Nike ka Euroopa hiiglaste — Adidas, Puma, ЕССО jne Ameerika filiaalid. Nende hinnangul puudutab hinnatõus kõiki elanikkonna kihte. Aga hind on alles pool häda: tollide tõus 15% võrra avaldab mõju ka töökohtade arvule USAs.

Tootjatel tuleb optimeerida kulusid ja koondada töötajaid. Seejuures mitte Hiinas asuvates tehastes, vaid USAs asuvates kauplustes ja kontorites. See ei haaku enam kuidagi ideega "Make America great again!" (teeme Ameerika jälle suureks) ja üleskutsetega vähendada tööpuudust. Seetõttu püüavad tootjad, tollide kehtestamiseni on jäänud mõni kuu, Valge Maja peremeest ümber veenda.

Muide, vaevalt et see neil õnnestub. Varem olid nad juba palunud Trumpi eemaldada jalatsid kaupade nimekirjast, mida hakkavad puudutama uued tollid. 

Kahtlemata tunnevad suure kaubandussõja kaja pikapeale oma nahal ka teistes maade tarbijad. USAs alanud hinnatõus levib kindlalt kogu maailmas.

Nii et kui lähete järgmine kord uusi tosse ostma ja märkate, et need on läinud kallimaks, ärge tõtake ajama kõike inflatsiooni või valuutakursi kõikumiste süüks. Võimalik, et te näete kuskil kaugel ookeani taga istuva mehe, kes tahab meeleheitlikult oma riigi jälle suureks teha, idee rahalist kehastust.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga. 

Lugege lisaks:

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)

Samal teemal

Ekspert: Hiina pole ajaloos kunagi altruismiga silma paistnud
Hiina kehtestab imporditollid USA kaupadele 60 miljardi väärtuses
Hiina ei vaja kedagi, teda aga vajavad kõik
Euroopa Liit jätab Hiina veebikaubanduses eelistest ilma – seda tarbijate arvel
Tagid:
Donald Trump, kaitsetollid, kaubandussõda, Hiina, USA

Peamised teemad