04:48 24. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Analüütika
lühendatud link
172 0 0

Kõikide lemmik lady Diana elas veel kolm tundi, kuni arstid teda elustasid. See ei aidanud. Pärast liiklusõnnetust ööl vastu 31. augustit 1997 Pariisis lahkus see, keda kutsuti „südamete kuningannaks“.

Lady Di hukkumise täielik uurimine lõppes 11 aastat pärast tragöödiat. Tulemused on teada: juht ületas kiirust, ei sööstnud tunnelisse, sõitjatel oli turvavöö kinnitamata. 

Диана, Принцесса Уэльская, на приеме президента Западной Германии Ричарда фон Вейцзекера
© AP Photo / Herman Knippertz
Walesi printsess Diana Saksamaa Liitvabariigi presidendi Richard von Weizsäckeri vastuvõtul

Muide, Walesi printsessi ihukaitsjal oli turvavöö ikkagi kinni ja ta jäi ellu. Paljudele tundub see tänini kummaline, kirjutab raadio Sputnik kolumnist Olga Bugrova.

Sensatsioonijaht

Süüdlane leiti paparatsode grupist — need olid printsessi visalt jälitanud kõikidel tema sõitudel. Eriti siis, kui nägid teda Egiptuse miljardäri Dodi al-Fayedi seltsis, kellega tal oli tekkinud lähedus pärast lahutust prints Charlesist.

Augusti viimasel ööl ootas kaks piltnike kampa Diana ja Dodi väljatulekut Pariisi luksushotellist Hôtel Ritz Paris.

Nad võtsid kohad sisse nii paraadukse kui ka tagaukse juures. Vedas ühel neist, kes seisis õuel auto lähedal, mis oli valmis pandud armunud paarikese salajaseks põgenemiseks. Fotograaf hakkas teda kohe oma autoga taga ajama.

Printsess Dianat jumaldasid peaaegu kõik, ja mitte ainult Suurbritannias. Pole juhus, et talle jäi külge hüüdnimi The People’s Princess (Rahvaprintsess).

Üldrahvalikud olid ka tema matused Londonis, millele kogunes miljoneid inimesi. Matusetalituse teleülekannet jälgis kokku kaks ja pool miljardit silmapaari.

Принцесса Уэльская Диана
© AFP 2019 / PATRICK RIVIERE
Printsess Dianat jumaldasid peaaegu kõik - 1988.a. visiit Austraaliasse.

Alexander Teddy sõnul on mõned kõrgelseisvad isikud Diana surmast midagi saanud. Samal ajal kui kuninganna Elizabeth II ei rutanud reageerima endise miniaga juhtunule, tõmbas vastvalitud peaminister Tony Blair endale tähelepanu õige reaktsiooniga õnnetusele ehk „teenis plusspunkte inimliku peaministri kuvandil“.

Reinkarnatsioon Austraalias

2007. aastal uuesti alustatud uurimine on näidanud, et printsess Diana ei olnud liiklusõnnetuse ajal lapseootel.

Seda ütles patoloogilise anatoomia ekspert. Autos olnud ihukaitsja kinnitas taas, et ei mäleta pärast peatraumat tolle öö sündmusi, kuid on kindel, et mingit atendaati ei kavandatud.

Miks ta ei nõudnud, et kõik sõitjad kinnitaksid turvavöö, jääb mõistatuseks. Seda „selgitatakse“ nii, et kõik turvavööde mehhanismid peale ühe olid rikutud või blokeeritud.

Juht tunnistati ikkagi alkoholijoobes olnuks — varem oli seda kord kinnitatud, kord mitte.

Sündmuse pealtnägijad aga jutustasid jälle eredast sähvatusest Alma tunnelis kurikuulsa mersu sisenemise hetkel.

Tuleb välja, et juht oli lihtsalt vastutulevast valgusest pimestatud. Kas see oli nii või mitte, ei saa keegi teada: tollel ööl olid tunneli valvekaamerad sobivaltt välja lülitatud

Samal ajal sirgub Austraalias poiss, kellest võib saada selle mõistatusliku asja uus tunnistaja. Tema sisse on ümber asunud Diana hing. Igatahes nii väidab tema isa.

Nüüd tasub oodata, millised mälestused ilmuvad Billy Campbellil, kui ta hakkab suureks saama. Praegu on ta alles nelja-aastane.

Autori arvamus ei pruugi toimetuse seisukohaga kattuda.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Hakkaks küll kuningaks … Аga kui palju nad teenivad?
Kui mikrofon sisse ununeb: millest poliitikud omavahel räägivad
Tagid:
liiklusõnnetus, äkksurm, kuninganna, Pariis, Suurbritannia

Peamised teemad