20:46 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Analüütika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
30101

USA eriüksuse "avastamine" Eestis langes üllatavalt kokku siinse siseministri algatusega luua sisekaitsereserv, mida kasutatakse muuhulgas riigisiseste rahutuste mahasurumiseks. Kes aga Eestis "jaurab", pole vaja eriti selgitada, analüüsib raadio Sputnik kolumnist Vladimir Barsegjan.

Eesti telereporterite rühm viis läbi uurimise, mille eest vääriks ta "Kollektiivse tõendusmaterjalikoguja" tiitlit. Keegi sulerüütlitest nägi väidetavalt USA kaitse-eelarvest, et 2019. aastal eraldas USA Eestile 15,7 miljonit dollarit konkreetse sõjalise rajatise ehitamiseks, kuhu peaks paigutatama koos kõigi mugavusega USA eriüksus. Tuleb välja, et see üksus on olnud vabariigis juba alates 2014. aastast ja talle pole ikka veel suudetud kõiki mugavusi tagada. 

Esimesed Stingerid ilmusid Afganistani vastupanuvõitlejatel 1986. aasta septembris
© AP Photo / David Stewart Smith

Ja tormasidki uurijad seda objekti otsima - luusisid mööda hundiradu tihedates metsades, tiirutasid jõgede ja järvede kohal nagu linnud, roomasid tihedas rohus nagu kavalad maod ... ja kujutage ette, leidsidki! Leidsid üles ja läksid sissegi. Keegi ei takistanud neid selle häiriva tähelepanu rahuldamisel keelatud teema ja pühamast pühama objekti vastu. USA sõjaväerajatiste pühadusest võiks eraldi rääkida ja kirjutada, sest neid kummardavad praktiliselt kõik Eesti poliitikud, väikestest kuni suurteni.

Inimesed tulevad siia pühade kasarmute seinu austama ja küsivad seal asuvatelt kõrgeimatelt olenditelt õnnistust oma elule ja võimule. Selle võimupühamu väravas ootasid ja tervitasidki ajakirjanikke nüüd sõjaväevormis võmukandjad, näitasid neile midagi, rääkisid midagi, andsid süüa ja saatsid minema, võttes lubaduse, et nood ei räägi mingil juhul objekti asukohast kellelegi. 

Seejuures saatis tema paljastusi väga huvitav reservatsioon - erivägede saatmine piirkonda oli ajendatud asjaolust, et Balti riikides on väga suur venekeelse elanikkonna osakaal. Just sellele reservatsioonile tasub tähelepanu pöörata, kuna USA erivägede praegune "avastamine" langes kokku Eesti siseministri hr Mart Helme väga konkreetse algatusega luua tema alluvuses relvastatud eriüksus - nn sisekaitsereserv.

See kavatsetakse moodustatakse umbes 1500 sõjaväeteenistuse läbinud relvastanud ja varustanud isikust, keda kavatsetakse kasutada muu hulgas ka siserahutuste mahasurumiseks. 

Nad kõlavad üsna ähvardavalt ja kahemõtteliselt. Sel viisil rõhutatakse, et riigis on selge tunnusega sisevaenlane, samuti, et sise- või välispoliitilise olukorra teravnemise korral rakendatakse vene keeles rääkivate inimeste vastu sõjalist jõudu ühes kõigi sellest tulenevate tagajärgedega.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga

Lugege lisaks:

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Eesti kaitseb oma rahvuslikku julgeolekut... Malis
Eestis paikneb alaliselt USA sõjaväe salajane eriüksus
Ekspert USA eriteenistusest Eestis: elanikele süstitakse hirmu Venemaa ees
Kuidas GRU eriüksus Stingeri hankis
Tagid:
rahvarahutused, elanikkond, venekeelne, reserv, siseminister, eesti, eriüksus, USA

Peamised teemad