16:20 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Analüütika
lühendatud link
8301

Läti ärimehed nõuavad tööturu avamist, vähehaaval, ukrainlastele. Restoraniäri kurdab, et neid on väga vaja. Söömasuid jagub, aga töökäsi napib. Inimesi on vähemaks jäänud aga nõusid kulub ikka.

Kõige vastikum on vene propaganda juures see, et ta ennustab kuidagimoodi sündmusi ette, kirjutab midagi jõledat, ennustab mingit riski — ja, võta näpust, panebki täppi. Sellepärast usuvad mõned ebateadlikud tüübid seda veelgi rohkem.

Kui palju on välismaal haugutud, et vabariigil tuleb varem või hiljem tööturg avada — nüüd aga on sellest rääkima hakanud ka meie pikameelsed ärimehed. Pisitasa, et mitte patrioote solvata. Aga patrioodid on nagunii solvunud, kirjutab raadio Sputnik autor Pjotr Malejev.

Järjekordne hala kostub restoraniomanikelt. Räägitakse, et töökäsi ei jätku, aga nõusid ju ikka kulub. Muudkui otsime, töökäsi nagu oleks, aga need ei sobi selle ebamoodsa "finishdown'i" jaoks. Nõusid lüüakse puruks ja käsi lõigatakse katki. Kündjaid ei ole, on ainult külvajaid ja valgekraesid, aga vaja on töörügajaid. Võib-olla teeme oma piirikese tasahiljukesi lahti väikesele õigete ukrainlaste seltskonnale?

Las küürivad ja pesevad endal käed käed rakku, riik ainult võidab.

Sa muutud haavatavaks, sest uhke omadus, mis on passis kirjas, lakkab kehtimast. Nii võib asi veel päris tööni välja minna. Aga restoranipidajad rahustavad: mis te nüüd, sada ukrainlast — mis konkurents see on? Meil on vaja tööloomi, las tulevad pesema ja küürima, pole meie asi sellega tegelda. Seda enam, et nad sõidavad niigi ainult sika-saka kõrvalteid pidi.

Siin tee ainult uks lahti — rängad ahelad langevad ja vennad müüvad oma mõõga maha. Teiseks, mis ukrainlased need on, mis keeles nad hakkavad nõusid ja põrandaid pesema? Me suitsutame niigi vene keele igast praost välja, et sellest töökohtadel haisugi ei oleks, aga teie tahate selles küsimuses veel kohalikele vattidele appi tulla.

Ei maksa kavaldada, meid palumisega ei peta

No aga mida siis teha? Äri teeb järjest rohkem haiget, käsi sellest juurde ei tule. Leedu on sellest juba aru saanud ja kuristikku astunud, kaevanud riigile haua, mis oli mõeldud ainult leedulastele. Kas see on möödapääsmatus?

Aga Läti peab veel vastu. Las naabrid leedulased loevad raha, meil loetakse seni veel peade arvu. Võib-olla toimida nagu harilikult — mitte kuidagi? Võib-olla läheb asi kuidagi iseenesest paika, eks näis?

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Aegumistähtajata: Venemaa Juurdluskomitee otsib lätlastest sõjakurjategijaid
Tagid:
Keeleinspektsioon, restoran, tööturg, tööjõud, Ukraina, Läti

Peamised teemad