15:35 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Analüütika
lühendatud link
Lõputu Brexit (82)
78 0 0

Ühendkuningriik on juba kolm aastat heietanud Euroopa Liidust väljaastumisest, ent samas pole sammugi liikunud. Leiboristid arvates on aeg lõpetada – mängiti Brexitit ja aitab küll.

Kas Brexitil on ka mingi kehtivusaeg? Briti leiboristid leiavad, et on küll, ja soovitavad rahvahääletuse tulemused kehtetuks tunnistada, kirjutab raadio Sputnik vaatleja Maria Baljabina. 

Seejuures usuvad leiboristid, et järgmine referendum õnnestub paremini, ja teevad ettepaneku korraldada uus hääletus. Nähtavasti tahetakse seda korrata seni, kuni absoluutne enamus pole Brexiti vastu hääletanud.

Kuningriigi alamad paistavad sellele üha lähemale jõudvat. Värskete arvamusküsitluste kohaselt hääletaks juhul, kui uus referendum toimuks nüüd, 37% liitu jäämise poolt, 34% panustaks endiselt Brexitile ning ülejäänud ei läheks üldse hääletama.

Paljusid neist, kes liidust varem lahkuda ihkasid, on see lugu juba ära tüüdanud, mistõttu nende seisukohad on muutunud. Ja mida kauem see peataolek kestab, seda enam tekib ilmselt neid, kelle arvates tuleks Brexit sinnapaika jätta ja rahulikult edasi elada.

Liiatigi pole selles küsimuses säärast mõistet nagu "hea tehing" üldse olemas, usub leiboristide aseesimees Tom Watson, kes tegigi ettepaneku kordusreferendumiks. Kusjuures leidub ka lihtsam võimalus – lihtsalt loobuda tollest heitlusest, mida Londonil nagunii võita ei õnnestu. 

Küll aga võib see päev saada pöördepunktiks tema karjääris. Kui Johnson oma lubadust ei täida, peaks ta osutuma tolle äraneetud peaministri ametikoha kolmandaks ohvriks.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Lugege lisaks:

Teema:
Lõputu Brexit (82)

Samal teemal

Ratas: Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust ei tähenda lahkumist Euroopast
Mis saab Balti võõrtöölistest pärast Brexitit — eksperdi arvamus
Brexit ei õnnestu muul viisil: UKIP-i seisukoht on unustada lepingud ja lihtsalt lahkuda 
Politoloog: kui Euroopa Liit murenema hakkab, kellega siis Eesti jääb
Tagid:
kordusreferendum, aegumine, leiborist, Ühendkuningriik, Brexit

Peamised teemad