02:55 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Analüütika
lühendatud link
Relvastus (196)
6810

USA keeras taas valla rahakraani sõjaliseks abiks Ukrainale – just nimelt sel hetkel, mil näis tekkivat lootus Donbassis rahu saabumisele. Ja teerada selle rahuni kulgeb Kiievi meelest Venemaa-vastaste sanktsioonide kaudu.

Ukraina president loodab väekoondise peatsele kasvatamisele Donbassis – esimene etapp leidis aset kolm aastat tagasi, teine tänavu suvel, aeg on edasi liikuda. Pole probleemi – USA-s otsustatigi just ligi 400 miljonit dollarit sõjaliseks abiks Ukrainale käiku anda, kirjutab raadio Sputnik kolumnist Maria Baljabina.

Vastasel korral, kui toimida igati Minski kokkulepete kohaselt, võib ju sõda, hoidku jumal, otsa lõppeda – ja mida sel juhul peale hakata? Mingisugused uued põhjused Venemaa-vastasteks sanktsioonideks välja mõelda, Ukraina agenda üldse kuidagiviisi ümber sättida? Aga milleks, kui kõik on juba valmis.

Muuseas, infotehnoloogia ja virtuaalsete konfliktide ajastul võib ka ilma relvadeta hakkama saada. Volodõmõr Zelenskõi usub näiteks, et ainult diplomaatia võib Donbassile rahu tagasi tuua. Aga mida mõtleb ta diplomaatia all? Kas dialoogi kagupiirkonnaga, järeleandmisi, kokkulepete vaimust lähtumist? Oh ei, mis te nüüd.

Diplomaatia Ukraina kombel tähendab sanktsioone Venemaa vastu. Need on Zelenskõi meelest "võimsaks ja tõhusaks relvaks, rahumaksuks".

Seega tuleb välja, et Venemaa peab ameeriklastele selle eest maksu maksma, mis Ukrainas aset leiab. Aga miks mitte Aafrika viletsa banaanisaagi eest või Jaapani rahvastiku vananemise eest? Pahupidisest loogikast, mille kohaselt Moskva peab vastutama konflikti eest, milles ta ei osale, on võimatu aru saada.

Ent mida iganes Ukraina president ka ei ütleks, vaatame pigem tema tegusid. Algus vangide üheaegse vabastamise näol on juba tehtud – ja võib-olla siis saabub tasapisi ka Donbassi rahuaeg.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Loe lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Relvastus
Politoloog: Krimmi valimisi taunivad vaid iseseisvusetud riigid
Lavrov vastas USA kaitseministri üleskutsele Venemaale olla "normaalne riik"
Puškovi vastus Kiievile: Krimmi kuuluvus Venemaale on juba endastmõistetav
Eksperdid läbirääkimistest Ukraina üle: "Jää hakkas liikuma!"
Tagid:
sanktsioonid, poliitika, relvastus, USA, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad