04:05 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Analüütika
lühendatud link
189 0 0

Paari viimase nädalaga on Norras puhkenud haigusesse surnud mitukümmend koera, kusjuures nakkus on nii surmav, et koeraomanikud ei jõua oma lemmikuid isegi arsti juurde toimetada.

Sellist õudu ega paanikat pole Norra koeraomanike hulgas varem olnud. Juba mitu nädalat levib nende lemmikuid surmav tundmatu nakkushaigus, analüüsib raadio Sputnik kolumnist Olga Gavrilova. 

Koerapidajad löövad häirekella ja nõuavad arstidelt teavet, kuid nood on vaatamata hukkunud loomade lahkamistulemustele ja analüüsidele endiselt kidakeelsed.

Esialgu arvati, et koerad võisid saada mürgituse rotimürgist. Veterinaaramet aga lükkas selle hüpoteesi ümber. Siis oletati, et koertele said saatuslikuks mingid uut liiki bakterid või viirustüvi. Kolme hukkunud looma puhul leiti Clostridium perfringens ja Providencia alcalifaciens bakterid, mis võivad kanduda ka inimesele.

Ühesõnaga, tegemist on hädaolukorraga. Kuid ainus, mida loomatohtrid seni teha saavad, on loomapidajaile soovitusi anda. Koeraomanikel palutakse mitte lasta lemmiklooma teiste koertega kokku. Kõik koertenäitused riigis on tühistatud. Kui olukord ei muutu, tuleb kehtestada eriolukord, sest praegu pole isegi teada, kas tegemist on epideemia või üksikjuhtumitega. Samuti pole selge, kas see haigus ka inimestele ohtlik on.

Asjatundjad ei välista nakkuse levikut Norrast välja. Ega ometi ole alanud bakteriaalne apokalüpsis, kus koletisbakterid salakavalalt neljajalgsete sõprade - koerte kaudu inimeste kallale kipuvad.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Eesti on marutaudist vaba riik
Eesti elanikud toovad reisidelt kaasa ohtlikke nakkushaigusi
Suurimad ohud tervishoius on mürgistus ja epideemia
Terviseamet annab häirekella: Tallinna haiglas on leetrite puhang
Tagid:
veterinaarmeditsiin, nakkushaigus, koerad, Norra

Peamised teemad