10:46 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Analüütika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
8430

Salakaval Kreml korraldas Riias järjekordse provokatsiooni. Uues kaubanduskeskuses müüdi erinevaid Kremli viisnurki ja Moskva pehmet ja karmi jõudu. Võimukandjad ei jõudnud veel kisagi tõsta, kui riideesemed juba ära osteti.

Mõnikord tundub, et Kremlil pole midagi teha, arutleb oma följetonis raadio Sputnik autor Pjotr Malejev. Paljud Lätis usuvad siiralt, et Moskvas ainult Lätiga tegeldaksegi. Ilmselt allkirjastati seal veel üks pakt kohalike meelsuse ründamise kohta.

No kuidas muidu seletada, et populaarse kaubanduskeskuse riiulitelt vaatas inimestele vastu Putin? Argumendid, et see on kõigest äri ja ei midagi isiklikku, kõlavad haledalt ja ebaveenvalt. Kõik teavad, et see on allkirjastatud samal laual, kus kõik on isiklik ja pole mingit äri.

Ostlemise uueks hooajaks on populaarne kaubanduskeskus põhjalikult uuenenud. Inimesed valgetes tossudes ja koos lastega astusid sisse - ja mida nad nägid? Kujutlege pilti, ühes poes on erinevad rõivad kirjaga "Venemaa armee", Kremli viisnurgad ja ajakirja Time aasta mees.

Šokk, lapselikud hingetraumad täiskasvanud patriootidel. Ilmusid välja kirjutavad hüpohondrikud, kes hakkasid kõigest väest internetti uurima. 

© Sputnik / Алексей Куденко
Black Star Wear riietekollektsioon
Tuli välja et see on seltsimees Timati kauplus. Selle, kes pealtnäha polegi justkui venelane, nagu autoriteedid kinnitavad, kuid nimetamata anonüümsete allikate arvates autoriteetsetes, kuid nimetamata ringkondades, pole ta ka laulja. Läti ajakirjanduse teravat pilku juba ei peta: see räppar ei ole venemeelne päritolult, vaid sisult. Ja see, seltsimehed, on juba oht riigile.

Teatati, kuhu vaja. "Seal, kus vaja" reageeriti ja paluti see pehme ja kohati ka mittepehme, kuid soe jõukollektsioon müügilt ära korjata. Pood aga mängis lolli, küsis, mis siis viga on? Lahe kollektsioon ju, inimestele meeldib. 

Kas tõesti? Kui ei saa aru, võidaksegi tulla. Tuleks ametiasutustele teatada. Ja üldse, mis naljad need olgu? Mis idiootsed kombed need on kõik naljaks keerata? Siin on Läti, siin nalja ei mõisteta. Patriootide üle nalja heita tähendab ainult nalja rikkuda.
© Sputnik / Алексей Куденко
Black Star Wear riietekollektsioon

Siin kõnnib näiteks mees T-särgis kirjaga "Venemaa armee" (kuhu ta läheb ja miks - las organid selgitavad), kas te kujutate ette, kui paljudel inimestel meie paljukannatanud riigis see tuju rikub? Raske minevik, hingetraumad - teate ise, kurjad vatijoped ümberrongi ja nii edasi, miks neid maha võtta? Milleks sundida normaalset kohusetundlikku inimest "organitesse" kaebust kirjutama?

Milleks kirjutavaid hüpohondrikuid häirida - kogu ühiskonna südametunnistus on niigi lõpukorral. Ühesõnaga, korjake ära. Poes aga öeldakse vastu – ei saa. Pole midagi müügilt ära võtta - kõik on juba ära müüdud. Osteti ära nagu soojad saiad. Otsige linna pealt Kremli viisnurki, kusagil seal need ohud on. Niigi pole riigis rahu. Nüüd veel üks pehme ja soe oht juures, ja muudkui levib.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Lugege lisaks:

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Olge lahked: Läti restoranid soovivad ukrainlaste sisselaskmist
Tulevane Läti kultuuriminister tegi ettepaneku unustada vene keel
Timati "Nädala toode" äratas Läti riigi julgeolekuteenistuse tähelepanu — video
Läti presidendi nõunik tahaks Nõukogude mälestusmärkidele "tõde" lisada
Tagid:
julgeolek, Kreml, sümboolika, kaubanduskeskus, Läti

Peamised teemad