11:31 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Analüütika
lühendatud link
Relvastus (196)
144 0 0

Nad peaksid eneseanalüüsiga tegelema, nemad aga lohutavad end eneseimetlusega. Eputavad. Aga mõnikord katkeb ka peegli kannatus.

Miski tekitab neis külmavärinaid, nad on seal kuidagi närvilised. Võib-olla peaksid nad triibud üle lugema. Ainult et mitte tähelipul (kuigi seegi peaks neid rahustama), vaid seal, kus neid ongi kõigest kaks — see on midagi uut. Tuju on neil muutlik, nagu oleksid käimapeal, oletab raadio Sputnik vaatleja Mihhail Šeinkman. 

Джозеф Данфорд и Рихо Террас
© Estonian Defence Forces
USA ühendatud staabiülemate komitee ülem kindral Joseph Dunford ja kindral Riho Terras
 Kaks päeva tagasi oleks üks nende kindral, kõigi staabiülemate pealik Joseph Dunford äärepealt depressiooni langenud, sellest, et NATO on kaotanud üleoleku Venemaa üle. Nüüd aga lubas teine kindral, USA õhuväe ülem Jeffrey Lee Harrigian selle riigi koguni maapealt pühkida. Mitte küll täielikult, vaid ainult Kaliningradi oblasti. 

Räägitakse, et Ühendriikidel on plaan õhutõrje murdmiseks sealses sõjateatris. Ennäe, nad on täielikus lahinguvalmiduses, ja kui Euroopa riikidesse peaks toimuma "Venemaa agressioon", vastavad nad sellele "väga õigeaegselt". Annavad lööke õhust, maa pealt, merelt, kosmosest, kasutavad küberrünnakuid ja raadioelektroonilise võitluse vahendeid.

"Me mõtleme kogu aeg nendele plaanidele ja vajadusel viime need ka ellu." Kas seda pole Kaliningradi jaoks liiga palju? Ei ole. Sest peale selle on veel keemia- ja bioloogiline relv. Sanktsioone pole keegi tühistanud. Samuti kontrollimehhanismi — kuidas saata meie peale kõik nende needused. Hirmu korral kõlbavad ju kõik vahendid.

Eks kõige häälekamalt ähvardab ikka see, kes kõige rohkem kardab. Heidutamine on poliitikute töö, kindralite ülesanne on teha nii, et vaenlane ei jõuaks veel ehmudagi. Aga Harrigian poleks nagu West Pointi lõpetanudki. Alles õiendab. Selles mõttes, et eksamit "Pentagoni võimalused". Kusjuures kõigest "kolmekese" peale. 

Meie pool antakse isegi kadettidele selles vallas märksa rohkem teadmisi. Me teame ka seda, et nende B-52 lähenes märtsis meie piiridele tuumalöögi andmise kaugusele ja imiteeris selle andmist. Meie hävituslendurid, kes seda jälgisid, said pärast kaua aega naerda. On ju naljakas, kui keegi arvab, et on üksi, ja imiteerib seda, mida ta kunagi tehtud ei saaks. 

Rangelt võttes kindralid selleks ongi, et igal ajal käsku täita ja vastasele maksimaalset kahju tekitada. Sellest kuulutada on sama mõttetu kui iseendale oma nime meelde tuletada. Või teistele, kui tunned, et see neid ei huvita. Ja tegelikult on Jeffrey Lee ju seesama Jeffrey L. Harrigian. 

Nad peaksid eneseanalüüsiga tegelema aga nemad lohutavad end eneseimetlusega. Eputavad. Aga vahel kaotab katkeb isegi peeglil kannatus. Isegi kui Harrigian seda teha püüaks.

Peeglike, peeglike, seina peal! Ütle, kas meie oleme maailmas kõige tugevamad, pentagonaalsemad ja jõhkramad? Kanna sina, mirror, mulle ette, kes on väärt maailma valitsema?

Ja peegel vastab: Pentagon ikka, kahtlust pole. Aga teispool suurt lompi, kõiksugu pujäänide kiuste, elab Tsaari-Venemaa. Vaat tema on seda rohkemgi väärt. Ei taha ta küll seda teha, ei tülita ta teisi riike, kuid kui häda sunnib, või kui kallale tal lähed, siis saad nii, et pole vähe. Ja ütlen sulle mirrorina, tõmbaksid ehk parem uttu. Muidu, annan hüva nõu, oota vastust, puhkeb kõu. 

Mihhail Šeinkmanni esinemist vene keeles saate kulata siit: 

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Vene õhutõrjeüksused harjutasid S-400 kiirkorras ülesseadmist
Kõik salajane sai avalikuks: Pentagon ja tema valed S-400 kohta
Venemaa õhutõrjesüsteemid muutuvad vaenlasele nähtamatuks
Pence pani Türgi valiku ette: kas NATO või Venemaa C-400
Keeras õhutõrje ümber sõrme: Matthias Rusti maandumisest Punasel väljakul
Tagid:
õhutõrje, Kaliningrad, rasedus, staabiülem, USA õhujõud, USA

Peamised teemad