08:22 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Analüütika
lühendatud link
Migratsioon Eestis (89)
12620

Ühtesid ei tohiks riiki sisse lubada, teised tuleks sealt võimalikult kaugele välja saata ja kolmandatele tuleks luua sellised tingimused, et nad ise lahkuksid. Eesti siseminister on rändepoliitikas selgusele jõudnud.

Eesti siseminister Mart Helmele võõrad ei meeldi ning ta räägib sellest avameelselt ja mittepoliitkorrektselt, analüüsib raadio Sputnik kolumnist Vladimir Barsegjan.

Näiteks ütles ta hiljuti, et "Ukrainast siiasõitnud pole meie inimesed. Nad on majandusmigrandid, kes soovivad saada Eestis soodsamaid tingimusi ja suuremat palka kui Ukrainas. Eestile on need inimesed probleemiks... "

Samuti kuulsime jõuministri huulilt, et ka etniliste eestlaste siiasaabumine Venemaalt ei tee talle rõõmu. Ta ütles neile, et kui teie esivanemad kolisid 19. sajandil sinna, kus te praegu elate, siis jäägegi sinna ja armastage oma esivanemaid eemalt.

Sellega hr ministri vastumeelsus veel ei lõpe, see hõlmab ka kõiki Eestis elavaid venekeelseid inimesi. Kuid nendega on kõik hoopis keerulisem. Nad on juba siin ja lihtsalt kõiki korraga rongidele panna ja ära viia pole võimalik. Kuid võib luua tingimused, et nad ise oma kompsud kokku pakiksid ja lahkumissuuna valiksid.

Rohkem kui venelasi, ei sallita Eestis neid, kes end pagulasteks nimetavad, eriti kui nad tulevad siia Lähis-Idast ja Aafrikast. Isegi üsna rahulikule olukorrale vaatamata harjutavad Eesti piirivalvurid ja teiste õiguskaitseorganite töötajad hoolikalt tegutsemist nende sissevoolu suurenemise korral.

Korraldatud on mitmeid õppusi, ettevalmistatud on punktid sisserändajate esmaseks kontrollimiseks ja majutamiseks. Ja kui aus olla, siis saab pagulastel Eestis keeruline olema. Keegi ei kavatse neile siin pakkuda samu elamistingimusi ja toetusi, mida pakub näiteks Saksamaa. Tuleb kiiresti endal töö leida ja enda ning oma pere esmased eluvajadused rahuldada.

Mitmete Eesti parlamendiliikmete arvates tuleb vähendada ka rahvusvahelise kaitse saajatele pakutavaid sotsiaaltoetusi, kaotada riigi kohustus hüvitada munitsipaalkorterites, kus nad elavad, remondi ja mööbliga sisustamise kulud ning piirata oluliselt eluaseme üürikulude hüvitamise kohustust.

Siia peaks lisama ka elanikkonna enamuse negatiivse suhtumise võõrastesse, kelles nähakse nii võimalikke konkurente tööturul, kui ka võimalike, olgugi hüpoteetilisi terroriste.

Seega võime teha ühe olulise ja pettumust valmistava järelduse — vastumeelsus näha enda kõrval võõraid on Eestis selgelt välja kujunenud tendents. Siseminister Mart Helme ainult ütles välja selle, millest paljud mõtlevad.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Loe lisaks: 

Teema:
Migratsioon Eestis (89)

Samal teemal

Migratsioon Eestis
Tagid:
analüütika, rändepoliitika, pagulased, migrant, Ukraina, Mart Helme, siseminister

Peamised teemad