08:45 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Analüütika
lühendatud link
69 0 0

Kodanik esitas Frankfurdi kohtusse huvitava hagi. Kurtis, et teda traumeerib pohmellivastaste vahendite reklaam. Et jõin eile ja täna võtsin rohtu – ei mingit abi. Rahuldage palun hagi. Kohus rahuldaski ja tunnistas möödaminnes pohmeluse haiguseks.

Enamikes riikides nimetatakse pohmelust pohmeluseks. Sakslastel aga on oma eripära: neil on eufemism, mida tõlgitakse erinevalt, näiteks "kassiahastuseks". Ja sellest nimetusestki on juba näha, et suhtumine pohmelusse on Saksamaal hoopis teistsugune, arutleb Raadio Sputnik kolumnist Pjotr Malejev.

Mõni otsustas selle pealt isegi teenida. Ja kõrbes. Ettevõte, mille nime ei avaldata, reklaamis oma võlujooke ja pulbreid vahendina meeldiva eilse, kuid ebameeldiva tänase vastu.

Kodanik, kelle nime ei avaldata, otsustas seda enda peal katsetada. Kas see katse oli ühekordne või vastavalt teaduse nõuetele tehti katset korduvalt – pole samuti teada.

Ainult et hommikused kassid ahastasid väga südantlõhestavalt ega kavatsenudki vait jääda, kui palju reklaamitut ka ei neelatud. Ja mõistiski kodanik, et teda on ninapidi veetud.

Sakslane pöördus Frankfurdi kohtusse. Ütles, et palun veidi teie Achtungit minu murele. Asi on selles, et antud juhul pole nendest jookidest ja pulbritest abi. Aidake teie mind. Rahuldage minu nõue tootja vastu. Tema, tõbras, kasutab inimeste hommikust seisundit, mis on tingitud õhtusest tungist isiksuse muutmise järele. Tehke otsus. Ma olen hommikul väeti nagu patsient ja tootja ei saa hakkama endale võetud kohustustega hommikuti ahastavaid kasse kägistada.

Et mitte tobedana näida, tuli ka senist kohtupraktikat muuta. Et väsimus, iiveldus, peavalu – ühesõnaga ahastavad kassid on üldiselt sümptomid. Mida me ikka niisama istume – võrdsustame. "Kassiahastus" on haigus. Kõik märgid on ilmsed, vaadake hagejale näkku. Mis siis, et nimi on imelik. On ju olemas ka prantsuse nohu, inglise spliin, leegionäride haigus või, et sakslased aru saaksid, püha Vituse tants.

Saksamaa kodanikule muidugi suur tänu. Kui teil on nüüd hommikul pohmelus, siis öelge julgelt (mõned seda teevadki, aga südametunnistus jääb piinama), et olete haige. Nüüdsest pole selles midagi laiduväärset. Kui midagi on, saab alati Frankfurdi kohtu otsusele viidata. Nii öelgegi: mina, ees- ja perekonnanimi, jäin vastavalt Frankfurdi kohtu otsusele haigeks. Peaasi "Frankfurti" (õlle – toim.) peale mitte komistada.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Alkoholi müügipiirangud tulevad sõltlastele appi
Eesti alkoholism läks ELile maksma ligi üheksa miljonit eurot
Spetsialist: käsitööõlle turg on "paika loksunud"
Parim jook, mis palavaga janu kustutab
Tagid:
hüvitis, haigus, kohtuhagi, kohus, Frankfurt, Saksamaa

Peamised teemad