03:10 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Analüütika
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
14111

Need seltsimehed just selleks moodustasidki parlamentaarses assamblees eraldi sektsiooni, et seal õhkkonda rikkuda. Nad tegelevad sellega ka väljaspool Strasbourgi. Sest selleks nad ju tehtigi sanitaarvööndiks Venemaa ümber, et see pööraks neist nina kõrvale.

See on vastuolus füüsika seadustega. Aga kui on olemas mingi keemia, siis samanimelised laengud tõmbuvad, arutleb raadio Sputnik vaatleja Mihhail Šeinkman.

Eriti veel, kui nad on ühtemoodi konfliktiks laetud. Aga neid laetakse nii, nagu vilets suurtükiväelane laeb kahurit. Nagu ta ei teaks, et kui püssirohuga liialdada, siis kahur ei tulista, vaid plahvatab. Vaat nemadki "plahvatasid" pahameelest Venemaa tagasituleku üle ENPAsse ja otsustasid tõestada, et nad ei ole inertgaasid. Mis on tõsi kasvõi sellepärast, et heeliumi ja tema kaaslasi kutsutakse ka väärisgaasideks. Sest nad on lõhnatud.

Aga see grupp seltsimehi moodustasidki parlamentaarses assamblees eraldi sektsiooni just selleks, et seal aktiivselt õhkkonda rikkuda. Tegelikult tegelevad nad sellega ka väljaspool Strasbourgi. Sest selleks nad ju tehtigi sanitaarvööndiks Venemaa ümber, et see pööraks neist nina kõrvale. Lihtsalt siin tulid kõik kokku.

Venemaa-vastaste huvidega klubisse sildiga "Baltic+". Sõna "Baltic" on enam-vähem arusaadav: Eesti, Leedu ja Läti. Aga märgi "+" tähendus tuleb välja selgitada, kui pole teada, mis millelegi liidetakse. Aga kuna kõik teavad niigi kõike, ei jäetud Ukrainast ja Gruusiast järele isegi nime.

Seejuures on kolmandiku NSV Liidu (viis vabariiki endise NSV Liidu viieteistkümnest — toim.) taastamine Ukraina idee.

Kui aga süveneda osavõtjate koosseisu — see ei nõua suuri jõupingutusi —, siis võib näha tõlkelaenu kuulsa Nõukogude komöödia pealkirjast. Üks ühele: "Kolm pluss kaks" (Henrik Hovhannisjani 1963. aasta komöödiafilm "Три плюс два"— toim). Ühinevad nagu metslased. Tõotavad mitte juua, mitte suitsetada, mitte hääletada koos teistega, jääda metslasteks. Käesoleval juhul töötada vastu Venemaale. Nad peaksid veel telgid ENPAs purustama, et kõik käiks stsenaariumi järgi.

Filmis oli küll lisaks naistele ka mehi. Siin on aga kolm solvunud neidu, kes ei suuda venelastele andestada, et nad ei saanud sakslaste omaks, ja kaks luurajannat, kes on ühelt kaldalt paadi vette lükanud, aga teisel pole randunudki. Kuigi nad üritavad seal kogu aeg randuda: võtke meid vastu, nuruvad nad. Vähemalt ülalpeetavateks.

Lubavad juba esimese ühisaktsiooniga anda võimsa löögi pühamast pühama pihta. ENPAs valitseva korporatiivsuse pihta. Protesti märgiks eiravad sõbralikult Euroopa Nõukogu 70. aastapäeva pidustusi. Asjata. Söögu parem natuke pidusööki. Muide, leiba nad ei tahagi — laske neil ainult Moskva-vastases võitluses silma paista.
Aga neil oli ka soliidsem variant. Näiteks nimega Europe Minus (Euroopa Miinus). Olukorras, kus kõik hääletasid Venemaa tagasivõtmise poolt, kuulutasid nad ennast erandiks. Ja õigesti tegid. Sest kohta, mille nad endale valisid, ei loeta elamispinnaks. Kuigi majas ei saa ilma selleta kuidagi hakkama. Vaat nii nad ütlevadki, et neil on uksed lahti kõigile liikmetele. Äkki on veel kellelgi hädasti peavarju vaja.

Mihhail Šeinkmani venekeelset raadiosaadet saate kuulata siin:

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Lugege lisaks:

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)

Samal teemal

Russofoobide põrumine: miks Venemaa ENPA töös osalemise vastaseid on vähemus
Yana Toom: ENPA hääletustulemused näitasid Eesti välispoliitika läbipõrumist
ENPA otsusega rahulolematud võivad lahkuda
Eesti reageering Venemaa naasmisele ENPA-sse: aga karavan läheb edasi
Tagid:
Venemaa, Gruusia, Ukraina, Baltikum, ENPA

Peamised teemad