18:56 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Analüütika
lühendatud link
6610

"Ära lobise!" Nende sõnadega nõukogudeaegne plakat tuleks NATO kontoritesse ja kasarmutesse riputada! Koos sõnadest "veega" visatakse ülemaailmsesse võrku ka sõjasaladusteks olevad "lapsed".

Vikat läks sõnaotseses mõttes vastu kivi, arutleb raadio Sputnik autor Sergei Iljin. Tuntud demokraatlikud aluspõhimõtted ja eriti sõnavabadus on viinud kohutavate probleemideni. Kusjuures arenenud demokraatliku maailma jaoks pühamast pühama — julgeoleku valdkonnas. NATO eksperdid otsustasid ilmselt "läheneva Venemaa ohu" tõttu kontrollida, ega allianss Internetis liiga palju lobise ja salajast teavet välja anna, ja üldse, kui teadlikud nad selles asjas on.

Öeldud – tehtud. Tehti sõjaväeteemaline libavõrguleht ja libaprofiil väga tuntud tutvumisportaalis. Ja mis siis lahti läks! NATO teenistujad jagasid meelsasti oma koduseid aadresse, edastasid isiklike meiliseadmete kaudu fotosid õppustest ja rääkisid raskustest teenistuses. Ja kirjutasid isegi sõnumeid lootuses salapärase daamiga kohtuda ja janunemisest seikluste ning tihedamate kontaktide järele.

Teisisõnu, jätsid lubamatult jälgi maha. Teatud mõttes võib neist aru saada. Katse tehti Lätis, kus paikneb tuhanded välisriikide sõjaväelasi, kes "idanaabrile" oma hirmutavat kohalolekut näitasid. Ja neil on ilmselgelt igav oma teenistust vedada.

Kuid just selles riigis asub NATO strateegilise kommunikatsiooni peakorter - üsna strateegiline objekt. Pealegi, nagu selgus, täiesti kaitsmata. Selle tulemusena murravad alliansi isad-ülemad ja analüütikud nüüd päid, kuidas virtuaalsetes lahingutes mitte alla jääda, sest meedias levitatavate tavaliste infohanituste aeg on minevik.

Pealegi võib NATO vaprate võitlejate seas samade vahenditega külvata paanikat või viha, kui sinna midagi kohutavat teatada. Ja siis, hüvasti, distsipliin. Tegelikult on see pehmelt öeldes tänapäeva hübriidsõda, mille läbiviimises Lääs Venemaad lõputult süüdistab.

Kuigi tal endal on nägu moosine. Huvitaval kombel on õpitud hiilgavalt virtuaalruumis ründama, kuid kaitse on räbal nagu vana tekk. Selle tagajärjel sattus NATO kahetsusväärsesse kahvlisse — kas astuda demokraatiale kõri peale ja piirata võrguvabadust, või seada oma saladused tohutu löögi alla.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Suurbritannia tunnistas, et peab meediasõda kõigi Venemaa kodanikega
Ainult kolm minutit: NATO tahab piirata suhtlust Trumpiga
Avalik saladus. Keda sihib Ameerika eriüksus Eestis
Tagid:
libakonto, sõjasaladus, Läti, NATO

Peamised teemad