03:35 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Analüütika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
10002

Meediagrupi "Rossia Segodnja " ulatuslikud uuringud avastasid Lääne ajakirjanduse mitte enam tendentsi, vaid püsiva käitumismudeli Venemaa rolli kajastamisel tänapäevamaailmas.

Enam kui 80 tuhande publikatsiooni analüüsi tulemused näitasid, et tegemist on tendentslikkuse ja maniakaalse kalduvusega Venemaad demoniseerida. Iga hinnaga, kõikvõimalike vahenditega, pidevalt, kirjutab raadio Sputnik vaatleja Sergei Iljin.

NATO kurdab vene propaganda tõhususe üle
© Sputnik / Алексей Витвицкий
Ainult 2(!)protsendil juhtudest on Venemaad kujutatud enam-vähem positiivses valguses. Pooled artiklitest ja lugudest on läbinisti negatiivsed. Ülejäänud materjale võib pidada neutraalseteks.

Venemaad käsitlevate materjalide hulga absoluutne rekordiomanik on Ühendkunigriik, mille üle ei maksa Skripali juhtumi ja sügava süsteemse kriisi, milles kahe riigi suhted asuvad, imestada.

Venemaad negatiivses valguses esitavate materjalide osakaalu osas on liidriks, samuti oodatult, Ameerika Ühendriigid - peaaegu 91%! Talle järgnevad Kanada, Saksamaa, Ühendkuningriik ja teised Euroopa riigid.

Muide, samas uuringus analüüsiti ka Jaapani meediat tinglikult läänemaailma osana. Vaatamata sellele, et Tokyo kinnitab Moskvaga suhete helget tulevikku, lootuses lahendada "Kuriili probleemi" enda kasuks, on pooled Jaapani ajakirjandusväljaanded puhtalt venevastased.

Ainult Itaalia ja Prantsusmaa meedial on õnnestunud "end vaos hoida", piirdudes Venemaa kohta käivatest materjalide koguarvust umbes veerandi negatiivsete osakaaluga.

Samas ei paista need silma ka positiivse käsitlusega, pigem oli nende positsioon neutraalne. Seejuures peegeldas meedia tonaalsus üsna korrektselt Moskva poliitilisi suhteid Rooma ja Pariisiga.

Lääne ajakirjandust huvitavate teemade ring on üldiselt hästi teada: juba mainitud Skripali juhtum, Süüria, Venezuela, Ukraina, INF-i leping ja Nord Stream-2. Sisuliselt see, millest ühel või teisel viisil kirjutab kogu maailma meedia.

Huvitav on aga see, ja seda pani tähele enamik Euroopat ja USA-d külastanud Venemaa turistidest: Lääne poliitilise eliidi poolt meediatarbijate täispumpamine Venemaa-vastaste meeleoludega ei ole praktiliselt mõjutanud nende tegelikku suhtumist Venemaa kodanikesse.

See tähendab, et poliitika ja propaganda on hakanud elama eraldi, paralleelsetes universumides. Inimesed on propagandast lihtsalt väsinud ega usu öeldut enam. Ja siin ilmneb selge suundumus, mis on omane mitte ainult Läänele.

Lugege lisaks:

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Uudis "Vene eriväed Norras" on osa infosõjast
Suurbritannia tunnistas, et peab meediasõda kõigi Venemaa kodanikega
Infosõja eest ei anna peitu pugeda — saab vaid kas võita või alistuda
Jaapani peaminister teatas "uuest ajastust" suhetes Venemaaga
Tagid:
propaganda, venevastane, lääne meedia, uuring, RIA Rossija Segodnja

Peamised teemad