18:23 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Analüütika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
10501

Tuleb välja, et väidet nagu armastatakse Venemaal borši keeta ja süüa, võidakse pidada "kultuuriliseks hõivamiseks" ja "kulinaarse annekteerimiseks". BBC-d häiris Russia Twitteri kontol ilmunud teade.

Kord ilmus Russia Twitteri kontol teade, et borš on vene köögi üks kuulsamaid lemmikroogi, samuti selle supi retsept. Paistab justkui täiesti süütu säuts, kuid BBC märgib, et see on süütu ainult Twitteri tavakasutajatele, kuid sotsiaalvõrgustiku Ukraina segmendis tekitas see nördimust, analüüsib raadio Sputnik vaatleja Kirill Bakejev.

Ilmselt said BBC küsitletud inimeste gastronoomilised tunded valusaid haavu. Väljaande kommentaarides süüdistati Venemaad "kultuurilise hõivamise" katses ja üldiselt "kulinaarses annekteerimises", ehkki postituses on selgelt öeldud, et borš on traditsiooniline, mitte rahvusroog.
BBC osutus välisjõudude mõjuagendiks
© AP Photo / Alastair Grant
Seda suppi on Venemaal söödud juba ammu ja mis kõige tähtsam – erinevalt, kuna borši erinevaid variatsioone nii piirkonniti, kui ka perekonniti on palju. Nii et mida mõeldakse "hõivamise" all, jääb arusaamatuks.

Küsimus konkreetse roa kuuluvusest ühele või teisele rahvale on üldse väga libe teema. Võtke või seesama borš. Peaaegu igas väidetavalt paljukiidetud ukraina borši retseptis on kartul. Kust ja tänu kellele see juurvili Venemaa ja Ukraina elanike toidulauale sattus, teavad kõik. Kusjuures borši, kelle oma ta ka poleks, tunti juba enne Peeter Suurt.

Kas siis Holland on nüüd Ukraina kulinaarses hõivamises süüdi? Või peaks need väited olema suunatud Lõuna-Ameerika riikidele, kust kartul kunagi Euroopasse jõudis? Vaidlus selle üle, kelle supp see tegelikult on, kuulub igaviku kategooriasse ja sellele lõppu teha on võimatu. Ja miks peakski? Peaasi, et borš oleks maitsev.

Autori arvamus ei pruugu kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Lugege lisaks:

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Välismaa meediakanalid „ei tee vahet libauudiste ja omaenda emagi vahel"
"XXI sajandi relvade" toime: ohvrid kaotavad mõistuse
Van de Beek: Lääs demoniseerib Vene meediakanaleid tahtlikult
Tühi propaganda: Lääne meedia tühilasud Venemaa pihta

Peamised teemad