12:48 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Analüütika
lühendatud link
125 0 0

Läti võitleb oma rahalise maine puhtuse eest. Seal võeti Ukraina suurärimeeste kontodelt 30 miljonit musta raha oma riigieelarvesse, kuhu see marjaks ära kulus. Kiiev pole sellega nõus, sest ka seal oleks raha väga vaja. Üldiselt, riikide vahel "läks hõõrumiseks".

Ausad Ukraina ärimehed hoidsid oma raha ausatel Läti kontodel. Nüüd ütlevad, et ega nad paha pärast, arutleb raadio Sputnik Pjotr Malejev. Kõik olid õnnelikud: ukrainlased tegid tööd, raha kogunes aga Lätti. Siis äkki küsis Ameerika meedia - "mis see siis olgu?", miks tuleb riiki selline pidev rahavoog? See ei sobi Põhja-Atlandi riigile kohe mitte kuidagi. Raha muudkui tuleb ja majandus kuumeneb.

Kliimasoojenemine tuleneb inimeste mõjust keskkonnale. Ja ookeanis peavad ikka kõikumised olema. Kus on tõus seal peab olema ka mõõn, aga kus siin mõõn on? Tuleb korraldada. Nii et, kallid Läti pangad, laske aga vesi välja. Selgus, et mitte ausad, vaid ebaausad Ukraina ettevõtjad hoidsid raha Lätis ebaausalt.

Selleks, et asi oleks aus, otsustati rahapesu vastase võitluse käigus must raha välja võtta, et enam ei pestaks ja see muutuks jälle puhtaks. Võetigi, tehti aruanne, pandi linnuke kirja ja keegi tegi kellelegi silma. Väljavõetud raha sai kokku 30 miljonit eurot.

Nüüd vaadatakse kõõrdi. See tuleb ju kuhugi panna. Mitte et see ripakil oleks, aga halb on see, et vedeleb. Ebaseaduslikult omandatud raha tuleb seaduslikult ära kulutada. Paneks seller õige Läti ausasse eelarvesse, et raisku ei läheks.

Peaminister oli kohe kohal – muidugi andke siia, meile kulub väga ära, ideid, mida sellega teha on küllaga. Lisame mõnele kulureale. Kuid kõige sobimatumal hetkel ärgati äkki ka Kiievis üles. Et tooge röövitud raha tagasi. Me aitasime teid - dokumendid, templid, allkirjad, kõik on prokuröridele üle antud. Ilma meieta poleks te selle operatsiooniga hakkama saanud – mitte ilmaski.

Oodake nüüd ometi selle raha eelarvesse võtmisega, see on ju meie raha. See on küll võetud ebaseaduslikult, kuid ikkagi meilt. Vaadake, rahatähtedel on meie mustus. Ja teie eelarveread meid ju ei toida. Andke aga tagasi.

Kuid ka Ukraina peaprokuratuur ei jäta jonni. Ütlevad, et lähevad lõpuni välja. Lõbus lugu tegelikult, kõik on õiglane - Lätil saab plussi mainele kirja, kuid käegakatsutavat tule sellest ei tõuse. Vahetult enne Ukraina presidendi saabumist. Süüdlased leiti üles ja Läti eelarve sai vaid pisut räsida, kuid hõõrumine riikide vahel jäi.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Ukrainlaste integreerumine balti moodi — ootamatud valimistulemused
Oktoobris ärge oodake: Zelenskõi visiit Eestisse lükkub edasi
Tagid:
raha, must, Ukraina, Läti

Peamised teemad