04:13 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Analüütika
lühendatud link
109 0 0

Eurostat hoiatas, et ligi 110 miljonit eurooplast ähvardab vaesus või sotsiaalne tõrjutus. Ametnikud jõudsid sellisele järeldusele ELi riikide sotsiaal-majandusliku olukorra analüüsi tulemuste põhjal. Eriti haavatavad on Bulgaaria, Rumeenia ja Kreeka elanikud.

Vaesuse probleem ei tee muret mitte ainult ÜRO-le, vaid ka kogu maailma majandusteadlastele. Isegi Nobeli majanduspreemia anti tänavu "eksperimentaalse lähenemise eest võitlusele üleilmse vaesusega", kirjutab raadio Sputnik kolumnist Kirill Bakejev.

Монеты евро
© Sputnik / Вадим Анцупов

Sellel taustal on Euroopa Liidu statistikaamet avaldanud murettekitava uuringu, mille kohaselt sellest probleemist pole pääsenud isegi arenenud riikide elanikud.

Euronews vahendab, et ameti andmetel võib iga viies eurooplane sattuda vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse piirile. Seega ohustab ligi 109 miljonit eurooplast. Kõige suurem vaesusrisk on naistel.

Mõistagi on tegemist keskmiste andmetega ja igas Euroopa Liidu liikmesriigis on olukord erinev. On aga neid, kellel see risk on eriti suur. Nii näiteks ohustab seitsmes ELi liikmesriigis vaesus juba iga neljandat elanikku.

Eurostat pöörab tähelepanu ka nendele, kes juba on raskes olukorras ja sellises on iga 17. eurooplane. Need inimesed ei suuda üldse arveid maksta või maksavad neid hilinemisega.

Seejuures on majandusteadlaste sõnul maailma majanduskasvu aeglustumise ja USA ja Hiina vaheliste pinge kasvu tõttu kaubanduses arengumaadel märksa raskem oma kodanikke vaesusest välja tuua ja neile piisavat sotsiaalset kaitset tagada.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Nataša Rostovat mänginud näitleja meenutab blokaadi
Eesti pensionärid on Euroliidus kõige vaesemad
Vaene rahvas Euroopas – ja kõige kallim Eurovisioon
Kirjanik: töötavale pensionärile ei peaks pensioni maksma
Tagid:
kaubandussõda, vaesus, uuring, Eurostat, Euroopa

Peamised teemad