13:18 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Analüütika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
47222

Kui reaalset ohtu pole, tuleb see välja mõelda. Eestisse "Venemaa agressiooni" eest Euroopat kaitsma tulnud Briti sõdurid siis mõtlevadki.

Kui mõiste "Briti teadlased" on juba ammu iroonilise varjundiga kõnekujundina juurdunud, siis fraasi "Briti sõdurid" ootab ilmselt sama saatus.Briti sõduritel on nii palju foobiad ja fantaasiad, et neile relvad ja Euroopa Liidu pühade piiride kaitse usaldanutest on suisa kahju.

Niipea kui sõjaväelased NATO programmi osana "Vene agressiooni ohjeldamiseks Ida-Euroopas" Eestisse ilmusid, hakkas nendega igasugu asju juhtuma, üks huvitavam kui teine, arutleb raadio Sputnik kolumnist Vladimir Barsegjan.

Esimene, väga hirmus ja samal ajal naljakas lugu brittide elust Eestis on "Honey Trap" ("Mesilõks"). Selle lõksu seadis muidugi mõista Moskva käsi.

Eesti pädevate ametivõimude ja Suurbritannia sõjaväe sõnul oleks Briti sõjaväelased kohe pärast Eestisse saabumist pidanud sõna otseses mõttes langema ilusateks vene tüdrukuteks maskeeritud salakavalate Venemaa luureagentide võrku.

Need oleksid siis iga noore inglase mõlema käega oma haardesse võtnud ja nende kirest kurnatud noortest meeltest kõik sõjasaladused välja pigistanud.

Kujutletavate Vene eriteenistuste võimekus rippumatu Eesti territooriumil oli suisa jahmatav – kuna britte pidi saabuma ligi 800, siis tähendab, et vaja oleks olnud vähemalt mitutsadat mesilõksu.

Aeg läks ja kired vaibusid vähehaaval, nagu ka jutud vene tüdrukagentidest. Kuid neil, kes vastutavad uduse Albioni üksuse teabetoetuse eest sõjalisel missioonil Eestis läks igavaks. Ja siis sündis järgmine õudukas.

NATO esindajate ja nende juurde kinnistatud ajakirjanike kujutlusvõime joonistas kohe omamoodi mobiilse antenni, mida need rõvedad venelased endaga kaasas kannavad, et välja peilida Eestis teenivate õnnetute brittide telefoninumbrid, millele siis Vene robotid igasugu vastikuid teateid saadavad.

Kui edasi fantaseerida, jõuame millegi tõeliselt eepilise juurde. Näiteks võidakse kõikidele Briti sõjaväelastele saata lugusid "mustast käest", mis tähendab ühtlasi neile vääramatult lähenevat ja neist kohe-kohe kinni haaravat "Moskva kätt".

Järjekordsest sügisesest haiguse ägenemisest võtsid tuld ka ameeriklased, kellele näis, nagu " jälgiks keegi nutitelefonide kaudu nende geograafilist asukohta".

Tuleb välja, et ka Hollandi piloodid hakkasid midagi kahtlustama, kui nende sõbrannadele ja abikaasadele hakkas helistama "Moskva käsi" ja nõudma, et nad oma teise poole Eestist kodumaale tagasi tooksid...

Varugem kannatust ja oodakem, kuni lumi maha tuleb, siis vajuvad närvihaiguste hood nagu karud talveunne, mis annab "Briti sõdurite teadvuse" vallutanud mässumeelsetele vaimudele rahu. See rahu kestab aga ainult kevadeni ja siis ilmuvad koos kevadlindudega välja uued lood... Jääme siis ootama.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Lugege lisaks:

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Balti militarismi tunnused: tundmatud droonid, huupi lendavad mürsud ja raketid
Poliitikaanalüütik: Venemaal ei ole plaani Eestit hõivata
Ühekordseks tarvitamiseks: miks NATO ei kiirusta Baltimaade raudteid vahetama
Meepoti juures: NATO laiendas Eesti õhuväebaasi
Tagid:
sõnumimootor, lahingugrupp, Briti armee, Tapa, Eesti

Peamised teemad