16:33 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Analüütika
lühendatud link
9601

Läti isamaalisus sai väikese, kuid valusa hoobi. Millegipärast kiitsid saadikud heaks seaduseelnõu, mis ringles vabariigi tähtsates kabinettides mitu aastat.

Nüüdsest sünnib mittekodanikust isal ja mittekodanikust emal Läti kodanikust laps. Automaatselt. See on solvav ja ebameeldiv ja käsi haarab iseenesest relva järele. Patrioodid on harjunud, et riigis pole sünnist saadik võrdseid.

Saavad olla normaalsed ja "välismaalased" (Läti mittekodaniku isikutunnistuses ongi nii kirjutatud - välismaalane) - seda vahet saavad passi erineva värvuse põhjal teha isegi värvipimedad, arutleb raadio Sputnik vaatleja Pjotr Malejev Lätist.

Meile selgitatakse, et on nii vaja, et eurooplased pole rahul, et tegemist on vastsündinutega ja et see ei ohusta privilegeeritud rahva ebakindlat olukorda.

Tekib küsimus – aga miks siis kõik see nii kaua aega võttis?

Aga just sellepärast, et ehitada Läti lätlastele. No milline kodanik saab kasvada mittekodanike perest? Eriti kui mõlemad vanemad pole õigest tõust? Öeldakse, et ajad on muutunud. Edukalt arenev riik kaotab elanikke.

Seetõttu tuleb kasutada igasugust inimmaterjali. Isegi, andku jumal andeks, venelasi. Tuleb nad kuidagi teisiti kirja panna ja sundida nad emakeelelt normaalsele keelele ümber õppima. Muidu pole patriootidel kellegi ees hoobelda. Peremees on vaid siis hea olla, kui ümberringi on alamrahvas. Massi on vaja.

Jah, see argument on selge. Nagu ka asjaolu, et me räägime 30–40 vastsündinust aastas. Tühiasi, aga milline lärm. Esiteks, seltsimehed, kui Lätist rääkida, siis pisiasju siin pole, mastaap pole see. Siin ei ole ükski asi tühiasi, eriti mis mittekodanikke puudutab. Või et kui see oleks tühiasi, milleks siis tõmmelda ja nuppe vajutada?

Ja nüüd tuleb "pauk" - teiseks. Kas see on tema jaoks? Tuleb välja, et ongi.

Nii et mittekodanike probleemi võib nüüd täielikult unustada.

Kuna uusi juurde ei tule, tähendab see, et probleem laheneb varem või hiljem iseenesest. Mittekodanikud surevad lihtsalt ära ja saavad otsa.

Kuid kõige tähtsam on see, et nüüd svõivad venelased (kohalikud ja piiritagused) karjuda nii palju kui kulub. Pangu end või põlema. "Me oleme head," nii pangegi ÜRO protokolli kirja!

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Läti rahvasaadik meenutas, kuidas uus president venelastega talitanud on
Eesti ja Läti poolt on esitatud Brüsselile uus petitsioon mittekodanike õiguste asjus
Mida kõike venelastel Eestis taluda ei tule
Kodakondsusetuse probleem: OSCE seab Eesti naabritele eeskujuks
Tagid:
Läti Seim, seadusemuudatus, kodakondsus, lapsed, mittekodanikud, Läti

Peamised teemad