09:28 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Analüütika
lühendatud link
0 0

Hollywoodi stiilis filmi väntamiseks pole enam tarvis stsenaariumi kirjutada – selle töö on ära teinud meedia. Võib lihtsalt paari viimase aasta uudised kokku noppida ja nende najal film vändata, mida kavatsetaksegi teha.

Ameeriklaste filme vene spioonidest ja kurikaeltest on hästi põnev vaadata – võib õige palju uut oma riigi kohta teada saada. Venemaa kohal kerkinud salapärane Fznamzoni pilv "Iseseisvuspäevas", läkiläkis Schwarzenegger ja viina joovad vene Ivanid jäävad läänes igaveseks Nõukogude Liidust ja Venemaast pajatavate filmide etaloniks.

Aga ajad muutuvad – ja on aeg midagi uut välja mõelda. Kusjuures stsenaariumi kallal ei pruugigi eriti higistada. Kleebi vaid kõik aasta jooksul Venemaa kohta ilmunud uudised kokku – ja põnevik missugune!

Hollywoodis võetigi nõuks just sedasi toimida ja vändata meisterlik linateos "Venemaa sekkumisest USA presidendivalimistesse". Lubatakse, et film põhineb tõsielusündmustel – ameeriklaste endise luuraja Reality Leigh Winneri lool. Üheõnaga, reality-show Realityst.

Ameeriklaste luureteenistusse valitakse lausa nimelt selliste nimedega inimesi, millistest saab edaspidi filmidele pealkirju moodustada. Ja nähtavasti ei sunnitagi neid alla kirjutama luuretööst tulenevat vaikimisvannet sätestavatele dokumentidele, et juhul, kui midagi nihu läheb, võtta värskeid jälgi pidi üles kangelasdraama sellest, kuidas ameerika kaunitarid kõiki üle trumpasid.

Kuigi – kas ikka trumpasid? Nad kinnitavad ju, et Kreml on ometi valimistesse sekkunud. Tuleb välja, et tehakse filmi luuretöö läbikukkumisest, sellest, kuidas USA salateeenistused aina valvet pidasid ja lasksid ikkagi mõnedel häkkeritel suhtlusvõrgustike postituste abil Donald Trumpi presidendiks valida?

Aga mis seal ikka, sedasorti sündmustikuga film võib osutuda päris põnevaks.

Autori arvamus ei pruugi kattuda toimetuse seisukohaga.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Venemaa sekkumine? Vaadake parem ringi!
Venemaa: sanktsioonid – sekkumine Venemaa presidendivalimistesse
Eestit hirmutab "Vene sekkumine" Ukraina valimistesse
Tillerson: Vene sekkumine USA valimistesse oli tõsine vahejuhtum
Tagid:
poliitika, film, stsenaarium, meedia, Lääs, Hollywood, USA, Venemaa

Peamised teemad