22:02 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Кuulutused
lühendatud link
48 0 0

Esmaspäeval, 6. augustil kell 11.00 toimub Sputnik Eesti pressikeskuses Tallinn - Moskva - Minsk – Chisinau videokonverents, mille on korraldanud "Venemaa otsinguliikumine" ja rahvusvaheline sõja-ajalooekspeditsioon "Volhovi rinne. Tšudovo" ning mis on pühendatud projekti "Ühiselt saavutatud suur võit" käivitamisele.

TALLINN, 4. august — Sputnik. Rahvusvaheline sõja-ajalooekspeditsioon "Volhovi rinne. Tšudovo" toimub 10.-24. augustini 2018 Suure Isamaasõja lahingupaikades Novgorodi oblasti territooriumil. Ekspeditsioonil osaleb umbes 500 sõjaajaloo arheoloogiahuvilist muuhulgas Kõrgõzstanist, Valgevenest, Kasahstanist, Moldovast, Tadžikistanist, Usbekistanist ja Eestist.

Projekti "Ühiselt saavutatud suur võit" korraldas Ülevenemaaline ühiskondlik liikumine "Venemaa otsinguliikumine", Rahvusvaheline Sõltumatute Riikide Ühenduse liikmesriikide humanitaarse koostöö fond, politoloogiakeskus "Põhi-Lõuna" (v.k. "Север-Юг") ja mittetulunduslik arengufond "Euraasia uuringute instituut".

Projekti eesmärk on ühendada SRÜ ja Balti riikide ning Georgia, sõja-ajaloo arheoloogiahuviliste, ajaloolaste, arhiivindusteadlaste jõupingutused, et moodustada ühine inforuum, toetada uusi ühiseid algatusi ning kogemusi sõjas hukkunute ja teadmata kadunuks jäänute saatuse kindlakstegemiseks ja natsismivastaste võitlejate kangelasteo populariseerimisele.

Pressikonverentsil osalevad Teisest maailmasõjast osavõtnute mälestuse jäädvustamisega tegelevate ühiskondlike organisatsioonide esindajad Valgevenest, Eestist ja Moldovast, kes on projekti "Ühiselt saavutatud suur võit" partnerid ning osalevad ekspeditsioonil.

Osalejad

Tallinnas: Eesti sõja-ajalooklubi FrontLine juht Andrei LAZURIN

Moskvas: liikumise "Venemaa otsinguliikumine" vastutav sekretär Jelena TSUNAJEVA

Minskis: otsingurühma "Tagastatud nimed" (v.k. — "Возвращенные имена") komandör Pjotr PITSKO

Chisinaus: Riikliku koordineerimiskomitee "Võit" (v.k. — "Победа") esimees, Moldova Vabariigi Vene ajaloolis-patriootilise klubi esimees Aleksei PETROVITŠ

Teave akrediteerimise kohta:

Oma osalemissoovist üritusel paluma teatada hiljemalt esmaspäevaks, 6. augustiks kuni kella 10.00 e-posti aadressil: o.andronik@sputniknews.com, märkides osaleja ees- ja perekonnanimi, esindatav meediaväljaanne ja ametikoht.

Sputnik Eesti pressikeskus on tänapäevane, kõrgtehnoloogiline multimeedia infoplatvorm, mis on varustatud kõige kaasaegsemate seadmetega ja võimaldab korraldada videokonverentse samaaegselt erinevates maailma linnades. Sellised võimalused aitavad arendada professionaalset ajakirjandust ning edendada teabe laiaulatuslikku vahetamist ja levitamist. Sputnik Eesti pressikeskus kutsub üles koostööle, pakkudes võimalust pidada pressikonverentse kõige aktuaalsematel siseriiklikel ja ülemaailmsetel teemadel.

Pressikeskuse aadress: Paavli 1/Kopli 33, Tallinn.

Ürituse töökeel on vene keel.

Sputnik Eesti pressikeskuse produtsent Olga Andronik, telef: +372 514 7592, e-post: o.andronik@sputniknews.com

Tagid:
pressikeskus, Sputnik Eesti, Eesti, Tallinn

Peamised teemad