18:37 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Eri Klas.

Hüvastijätt suure muusiku ja õpetaja Eri Klasiga

© Wikipedia / Ave Maria Mõistlik
Kultuur
lühendatud link
3600

Eri Klas lahkus meie seast pärast rasket haigust 26. veebruaril, 76. eluaastal.

TALLINN, 2. märts — Sputnik. Oma elu jooksul jõudis Klas dirigeerina enam kui sadat orkestrit üle kogu maailma. 30 aastat töötas ta Tallinnas ooperi- ja balletiteatris Estonia. Ta oli ka Stockholmi Kuninglikku Ooperi ja Moskva teatri Novaja Opera peadirigent.

2010. aastal kirjutas Venemaa president Dmitri Medvedev alla ukaasile tunnustada Eri Klasi Sõpruse ordeniga tähelepanuväärse panuse eest kultuurisisemete arendamisse Vene Föderatsiooniga.

Väljapaistev dirigent maetakse juudi kalmistule.

 

 

 

 

Samal teemal

Kisljarov: Eri Klas oli väga peenetundeline dirigent
Suri dirigent Eri Klas
Eesti jättis hüvasti Eri Klasiga

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  20
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36