18:38 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Maria Jufereva konto Facebookis.

Maria Jufereva: Tõnis Palts peaks vabandama Lasnamäe elanike eest

© Sputnik / Вадим Анцупов
Kultuur
lühendatud link
4340

Lasnamäe linnaosavanem Maria Jufereva peab äärmiselt ebasobivaks ja solvavaks Tallinna endise linnapea Tõnis Paltsi arvamust, et „spordirahvas on tõesti nii rumal nagu keskmine lasnamäelane“.

TALLINN, 8. märts — Sputnik. „Leian, et ta peaks avalikult vabandama lasnamäelaste eest," kirjutas Jufereva oma Facebooki lehel.

„Täie vastutusega väidan, et kriitikameel on Lasnamäe elanikel üsnagi hästi arenenud ja nad analüüsivad suurepäraselt riigis ja linnas toimuvat. Teiseks võiks Isamaa ja Res Publica Liidu esindaja rahvast rääkides hoolikamalt valida sõnu ka sel põhjusel, et selle erakonna reiting jõudis häbiväärse 6 %-ni. Vaevalt suurendavad solvangud selle poliitilise liidu populaarsust. Muidu tuleb Paltsi öeldu põhjal välja, et ta ei austa eriti ka neid lasnamäelasi, kes toetasid IRLi. Kolmandaks võiksid vabandused kasvõi mingilgi määral parandada Eesti poliitilist kultuuri, kus viha ja vaenu õhutavad arvamused on saanud harjumispäraseks nähtuseks," kirjutas Lasnamäe linnaosavanem.

Maria Jufereva kutsus poliitikuid ja avaliku elu tegelasi jälgima oma kõnepruuki sõnumite avalikku ruumi saatmisel. „Vahetevahel tuleb meeles pidada, et efektse sõnavõtu kõrval võivad teie sõnad osutada solvavaks kümnete tuhandele inimesele sõltumata nende rahvusest, haridustasemest ja poliitilistest eelistustest," kirjutas Jufereva.

 

 

Samal teemal

Endine Tallinna linnapea nimetas lasnamäelasi rumalateks

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  20
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36