14:16 10. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.5731
Andrei Stenin.

Stenini nimelise fotokonkursi avalduste vastuvõtmise tähtaja lõpuni on jäänud üks päev

© Sputnik / Михаил Фомичев
Kultuur
lühendatud link
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)
2401

On jäänud veel üks päev tööde esitamiseks rahvusvahelisele Andrei Stenini nimelise fotožurnalistika konkursile, mille korraldab RIA "Rossija sevodnja" Vene Föderatsiooni UNESCO asjade komisjoni egiidi all.

TALLINN, 16. märts — Sputnik. Konkursile on juba esitanud oma võistlustöid fotoajakirjanikud kõigilt viielt kontinendilt, seejuures 60% võistlustöödest on värvifotod. Osavõtjate hulgas on USA, Brasiilia, Peruu, Austraalia, Venemaa, Ühendkuningriigi, Saksamaa, Egiptuse, India, Hiina ja paljude teiste riikide esindajad. Konkursi riigisiseste osavõtjate geograafia hõlmab Kaliningradi ja Vladivostokki, Moskvat ja Jaltat, Sankt Peterburgi ja Joškar-Olad, Volgogradi ja Tjumeni. Tööde vastuvõtt jätkub konkursi kodulehel stenincontest.ru kuni 22. märtsini 2016. aastal, kaasa arvatud. Konkurss on avatud osavõtjatele vanuses 18-st kuni 33 aastani.

RIA "Rossija sevodnja" ühendatud fotoinformatsioonidirektsiooni direktori Aleksandr Štoll leiab, et iga konkursist osavõtt võimaldab meil end ja oma oskusi täiustada. Selle aasta eripära seisneb selles, et 60% töödest on konkursile esitatud värvifotodena, "see haakub ka nominatsioonide nimetustega".

"See on suurepärane võimalus näidata oma töid professionaalsele žüriile ja võtta mõõtu viie kontinendi fotograafidega," märgib Štoll.

Võistlustöid võetakse konkursile vastu viies nominatsioonis: "Minu kodumaa", "Maailma värvid. Elu harmoonia", "Portree. Meie aja kangelane", "Peauudised" ja "Sport". Žürii hääletamisega antakse igas nominatsioonis välja kolm auhinnalist kohta, samuti antakse välja "Grand Prix" auhind. "Grand Prix" valitakse välja žürii häälteenamusega kõikides nominatsioonides konkursile esitatud parimate tööde hulgast. "Grqand Prix" suurus on 500 tuhat rubla ja see antakse kõige eredamale ja huvitavamale tööle.

Žüriisse kuuluvad Venemaa ja maailma fotokogukonna juhtivad esindajad, kelle hulgas on Olga Sviblova, Multimeedia Art Museum'i (Moskva fotomaja) looja ja direktor, Vene Kunstide Akadeemia tegevliige (Venemaa); Denis Paquin agentuuri The Associated Press fototeenistuse direktori asetäitja (USA), Zheng Wei uudisteagentuuri " Xinhua" fotoinformatsiooni ameti direktori asetäitja (Hiina); Juri Kozõrev Venemaa fotoajakirjanik; Aldo Mendichi, Itaalia fotograaf, hariduslike konkursside ja seminaride korraldaja ja teised.

Rahvusvaheline Andrei Stenini nimeline fotožurnalistika konkurss seab oma eesmärgiks toetada noori fotograafe ja juhtida ühiskonna tähelepanu kaasaegse fotožurnalistika ülesannetele. Konkurss on ainuke võistlus Venemaal, kus rahvusvaheline fotograafide kogukond avastab uusi nimesid fotožurnalistikas, toetab ja arendab edasi oma kõrgeid standardeid, formeerib dokumentaalse fotograafia kvaliteedikriteeriume Venemaal ja maailmas.

2015. aastal muutus konkurss noorte fotograafide suurimaks võistlusareeniks, kuhu saabus ligi 5000 tööd 54 maailma riigist. Konkursi rahvusvaheline geograafia hõlmas nelja kontinenti, sealhulgas Euroopa riike, Lõuna- ja Põhja-Ameerikat, Aafrikat, Lähis-Ida riike, Indiat ja Kagu-Aasia riike. Ka Venemaa esindajad olid laialt esindatud, Moskvast ja Sankt Peterburgist Vladivostoki ja Nahhodkani. Konkursi võitjate autasustamine toimus Moskvas ja osalejate tööd pandi laiale avalikkusele välja ekspositisooni- ja festivaliväljapanekutel nii Venemaal kui raja taga.

Rahvusvaheline Andrei Stenini nimeline fotožurnalistika konkurss toimub 2016. aastal suurimate Venemaa ja rahvusvaheliste meediaväljaannete, teabeagentuuride ja fotokogukonna toetusel. Konkursi peamisteks infopartneriteks on riiklik telekanal "Rossija-Kultura", uudisteportaal KP.ru, infoportaal ЖурДом (Ajakirjandusmaja) ja portaal Russian Photo. Konkursi rahvusvahelisteks partneriteks said infoagentuur Askanews, agentuur Antara foto, infoagentuur EFE, EBS, meediavaldusettevõte Independent Media, infoagentuur Notimex, telekanal ja portaal RT, The Royal Photographic Society, Shanghai United Media Group (SUMG), informatsiooniagentuur Xinhua. Erialase infopartneri staatuses toetavad konkurssi Fotograafiaakadeemia, agentuur GeoFoto, portaal Photo-study.ru, Venemaa fotoajakirjanike liit, Moskva ajakirjanike liit, Üliõpilaste ja noorte meediaväljaannete liit, infoportaal YOung JOurnalists ja festival "Fotoparaad Uglitšis".

Teema:
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)

Peamised teemad