11:47 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Kasahstani riigitöötajail keelatakse ametipostil nutitelefonid.

Kasahstani riigitöölisi hakatakse läbi otsima

© Sputnik / Максим Блинов
Kultuur
lühendatud link
12 0 0

Kasahstanis keelati politseinikele ja teistele riigitöötajail ametipostil nutitelefonide kasutamine, vältimaks infolekkeid, selgus lekitatud dokumendist reedel.

TALLINN, 18. märts — Sputnik. Valitsusdokumendi järgi keelustatakse nutitelefonide kasutamine alates 24. märtsist seoses "konfidentsiaalse teabe sageneva lekitamisega WhatsApp mobiilirakenduse kaudu".

Riigitöölisi hakatakse läbi otsima oma töökohtade sissepääsu juures, teatas BNS.

Kasahstani valitsus pole dokumendi autentsust kinnitanud. Siseminister Kalmuhhanbet Kassõmovi sõnul on nutitelefonide kasutamine politseile mitteametlikult juba keelatud.

Kassõmov eitas ka väidet, et keeld on seotud mõrvatud õpilase pildiga, mille oli jäädvustanud politseinik ning mis levis eelmisel kuul sotsiaalmeedias.

 

Peamised teemad

 • Venemaa president Vladimir Putin ja Austria välisminister Karin Kneissl (punases mantlis)

  Putini nelja aasta tagune kohtumine Berlusconiga üksnes toonitab presidendi eelseisva Austria-külastuse erakordset iseloomu. Karin Kneisslit seob Venemaa presidendiga lühiajaline, hiljutine ja sugugi mitte ametlik tutvus.

  23
 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  58
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  26