01:17 16. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1321
  • RUB75.9875
Kultuur
lühendatud link
46 0 0

Rahvusvahelise kirjanduskonkursi „Vene preemia“ korralduskomitee tegi teatavaks 2015. aastal ilmunud loomingu eest preemiale esitatud autorite pika nimekirja. Preemiapretendentide seas on ka Eesti esindaja.

ТАLLINN, 21. märts — Sputnik. „Vene preemia" on rahvusvaheline kirjanduskonkurss autoritele, kes kirjutavad vene keeles ja elavad väljaspool Venemaad. Aasta tagasi pärjati selle preemiaga kirjanik Jaan Kaplinski. Tänavu võib Eesti saada ühe laureaadi võrra rikkamaks, kuivõrd nominentide eelnimekirja, niinimetatud pikka nimekirja ehk longlist´i on jõudnud tallinlannast naiskirjanik Sofia Privis-Nikitina.

Tema jutustus „Iirised" on esitatud nominendiks lühiproosa kategoorias. Preemiat antakse välja ka pika proosa ja luule kategoorias.

Žürii liikme, tuntud kirjaniku ja publitsisti Jelena Skulskaja sõnul võib öelda, et kui rääkida venekeelsete kirjanike hulgast elanike koguarvu kohta, siis on Eesti riigina kõige edukam „Vene preemia" konkursil osaleja. Enamik vene keeles kirjutavaid kutselisi kirjanikke, kes elavad Eestis, on vähemalt korra sattunud konkursi nominentide eelnimekirja.

„Mul on alati hea meel, kui keegi Eestist saab selle preemia. Leian, et see on väga oluline sündmus mitte ainult vene kirjanikele Eestis, vaid meie riigile tervikuna," ütles Skulskaja Sputnikule antud usutluses.

Lisaks sellele antakse konkursi raames välja eripreemia „Panuse eest vene kultuuritraditsiooni hoidmise ja arendamise eest väljaspool Vene Föderatsiooni piire". Eestis elavad kirjanikud on selleski osas silma paistnud: preemia pretendentide seas on Eestis elav luuletaja ja tõlkija Igor Kotjuh.

Kõigi nominentide pika nimekirjaga on võimalik tutvuda veebilehel. Kes sellest nimistust pääseb nominentide lõppnimekirja, on seni veel teadmata, valiku tulemused kuulutatakse välja käesoleva aasta 31. märtsil tavakohaselt iga-aastasel pressikonverentsil.

Auhindade kätteandmine toimub Moskvas 26. aprillil.

 

Peamised teemad