01:21 21. September 2018
Kuula otse
  • USD1.1769
  • RUB78.0670
Põrsas Peppa, vennake George ja kõik-kõik-kõik.

Põrsas Peppa, vennake George ja kõik-kõik-kõik

© Фото : из личного архива Анжелики Игнатюк
Kultuur
lühendatud link
10120

Lavastuse on loonud produktsioonikeskus Art D´Vision inglise ettevõtte E-One litsentsi alusel.

TALLINN, 10. mai — Sputnik. Märtsis mängiti lavastust „Põrsas Peppa kogub sõpru" edukalt Leedu ja Läti lavadel. Eestis aga etendatakse esmakordselt moskvalaste interaktiivset lavastust seiklustest dinosauruste saarel.

„See on lavastatud inglise algupärandi põhjal: vene kompanii ostis litsentsi ja tõlkis selle vene keelde," rääkis Sputnikule Art D´Visioni esindaja Anželika Ignatjuk. „Me oleme praktiliselt kogu Venemaa läbi sõitnud lavastusega „Põrsas Peppa kogub sõpru". Loo dinosaruste saarest aga toome Eestisse kingituseks esietendusena."

Põrsas Peppa on briti kultuslikuks saanud lastemultifilmi peategelane. Loo sisuks on enamikus animaseriaali osades perekeskne elu-olu, pealisülesandeks aga — õpetada lastele märkamatult kasulikke harjumusi, jutustada midagi uut maailmas leiduvast või sisendada neisse ümbritsevatega suhtlemise ja käitumise norme.

Peppa elab tavalises peres ema, isa ja noorema vennaga. Mispärast lapsed teda armastavad? Vahetuse, siiruse ja headuse pärast. Isegi täiskasvanud tunnistavad, et vaatavad seda multifilmi koos lastega suure mõnuga.

Lavastuses aga — ja see pole sugugi asjatult interaktiivne — ootab vaatajaid ees merereis saarele, kus elab… tõeline dinosaurus. Ja see on igati asjakohane: nooremal vennal George´il on varsti sünnipäev, George aga on dinosauruste fänn. Tärkab idee kinkida nooremale vennale suur karvane lemmikloom. Kogu pere ja Peppa sõbrad on sellega otsemaid päri.

Kuid selge see, et iga tervemõistuslik täiskasvanu tõmbab siinkohal kahtlevalt nina krimpsu ja väidab, et kinkida väikesele armsale põrsakesele lemmiklooma pähe hiiglaslik hambuline dinosaurus — no kuulge…

Kuid muinasjutt saab sisse oma elu ja kui seda räägitakse siiralt ja andekalt, siis hakkad seda uskuma. Nii et miks mitte siirduda lõbusale ja ohtlikule reisile Notsu- Vanaisa laeval? „Tere tulemast pardale!" hüütakse vaatajatele.
Kogu etenduse aja mängivad näitlejad nukke käes hoides. Ja imiteerivad väga vahvasti multifilmitegelaste hääli. Näitlejad mängivad ja suhtlevad saaliga.

Nagu nentis Anželika Ignatjuk, on lavastus mõeldud lastele kolmest üheteistkümnenda eluaastani. Ettekujutust selles vanuses vaatajaskonnale sobivast žanrist õieti pole või on väga napilt — Karlsson ja Prostokvašino, ja ongi kogu meie repertuaar. Eestis aga on Lotte, kuid seegi tegelane jääb vene lapsele mõistatuseks.

„Paljud küsivad, kuidas me saavutame täpse vastavuse multifilmist tuntud häältega. Mõned arvavad, et kasutame väga osavalt lindistatud fonogrammi. Nii see ei ole. Meie näitlejad räägivad tõepoolest multifilmist tuttavate hääletämbritega. See saavutati tohutu tööga, alates castingust (valiti näitlejad, kes suudavad hääli imiteerida) kuni pikaaegse harjutamiseni," ütleb Anželika. „Oli ka naljakaid episoode. Samaaras trügisid mitu isa end koos Notsuisaga pildistama. Nende sõnul olevat too väga sarnane nende väeosa lipnikuga… Paljud on maininud, et varem polnud veel kordagi juhtunud, et lapsed hakkavad nutma, sest ei taha teatrist lahkuda. Ja see pole enam naljakas, vaid kurb, et väikestel jääb suhtlemisest ja lustist nende igapäevaelus puudu."

Kus ja millal etendused Eestis toimuvad?
23. mail Pärnus, Pärnu Kontserdimajas algus kl 19.00
25. mail Narvas, GENEVA saalis, algus kl 19.00
26. mail Sillamäel, Sillamäe Kultuurikeskuses, algus kl 19.00
28. mail Tallinnas, Vene Teatris, algus kl 12.00 ja 15.00
29. mail Tartus, Vanemuise Kontserdisaalis, algus kl 19.00

Osatäitjad:
Notsuisa — David Petrosjan
Notsuema — Jekaterina Mirošnikova
Peppa — Natalja Gromova
George — Aleksei Ohhotkin
Rebecca — Marina Regina
Suzy — Aljona Žerikova

 

 

Peamised teemad