14:35 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Kultuur
lühendatud link
9522

Tallinn langes 2018. aasta Euroopa Rohelise pealinna tiitlijahil konkurentsist, kui jäi välja finaali pääsenute hulgast.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Euroopa rohelise pealinna tiitlile 2018. aastal kandideerisid lisaks Tallinnale veel kuus linna Rumeeniast, Belgiast, Hollandist, Rootsist ja Poolast. Finaali ehk kolme nominendi hulka Tallinn siiski ei pääsenud.

"Praegu ootame ära ametlikud hindamistulemused, et analüüsida 12 eri hindamiskriteeriumi tulemusi," ütles abilinnapea Arvo Sarapuu ajalehele Pealinn, teatab BNS. "Ootame suure huviga aruannet, mis näitab meie linna tugevad kohad ja mille osas tuleks veel panustada."

Sealt edasi otsustatakse, kas Tallinn jätkab järgmistel aastatel Euroopa rohelise pealinna tiitlile kandideerimist. "Kuigi Tallinn seekord kolme parema hulka ei mahtunud, on roheline mõtteviis meie jaoks siiski edaspidigi väga oluline," lausus Sarapuu.

"Tallinn jätkab ikka samal rohelisel kursil, mida mööda oleme kulgenud seni, ja kõik need kavandatavad projektid, mis muudavad linlaste elukeskkonna veelgi loodussõbralikumaks, viime kindlasti ellu. Kui tuua mõned näited peatsetest linna kavandatavatest rohelistest üritustest, siis tulemas on suur laste ja noorte lillepidu ning jätkatakse nutikate rattaparklate rajamisega. Linnal on juba praegu käsil rattahoidlate paigaldamine ja soovime rajada ka rattaringluse süsteemi."

Euroopa rohelise pealinna tiitlit annab välja Euroopa Komisjon. Algatuse üldine eesmärk on parandada Euroopa linnade elukeskkonda ning eelkõige tunnustada ja premeerida pingutusi, mida linnad teevad keskkonna ja elukvaliteedi parandamiseks. Kes hakkab 2018. aastal kandma Rohelise pealinna tiitli selgub juunis.

Tänavune Euroopa roheline pealinn on Essen, tuleva aasta tiitli pälvis Ljubljana.

 

Peamised teemad