04:59 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Verona.

Ukrainas leiti üles terve kollektsioon Verona muuseumist varastatud maale

© Sputnik / Александр Вильф
Kultuur
lühendatud link
2201

Möödunud aasta novembris tungisid Veronas Castelvecchio muuseumi hoonesse kurjategijad, kes varastasid 17 lõuendit. Itaalia meedia andmetel ulatub varastatud kunstiteoste koguväärtus 20 miljoni euroni.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Kallihinnalime maalikogu, mis varastati möödunud aasta lõpul Verona muuseumist Itaalias, leiti üles Ukrainas, pärast nende identsuse kinnitamist tagastab Kiiev maalid muuseumile, teatas kolmapäeval Ukraina presidendi Petro Porošenko pressiteenistus.

Möödunud aasta novembris tungisid Veronas Castelvecchio muuseumi hoonesse kurjategijad, kes varastasid 17 lõuendit. Varastatud teoste hulgas olid Tintoretto, Rubensi, Mantegna, Pizanello ja Caroto maalid. Itaalia meedia andmetel ulatub varastatud kunstiteoste koguväärtus 20 miljoni euroni. Selle kuriteo toimepanemises süüdistatutena on vahistatud üheksa Moldaavia kodanikku ja kolm itaallast.

Porošenko pressiteenistuse andmetel kandis varastatud piltide leidmisest presidendile ette Ukraina piirivalveteenistuse ülem Viktor Nazarenko. Ta teatas hinnaliste maalide konfiskeerimiseks korraldatud operatsiooni edukast lõpuleviimisest Ukraina piiril. Tema sõnade kohaselt saadi 6. mail Odessa oblastis, riigipiirist 1,5 kilomeetri kaugusel ühendatud uurimis-jälitusgrupi poolt kätte Moldaaviasse väljavedamiseks valmis pandud 17 maali, illel on suur ajalooline ja kultuuriline väärtus. Seitsmendal mail viidi läbi kunstiteaduslik ekspertiis, mis tegi kindlaks, et tegemist on originaalidega, teatas pressiteenistus.

Pressiteenistuse andmetel olid nende teoste vargusesse kaasatud vennad, kellest üks töötas muuseumis valvurina, nad imiteerisid kallaletungi valvurile ja sooritasid varguse. Kiievist kinnitatakse, et kurjategijad täitsid tellimust, mille said justnagu kuskilt Venemaa piirkonnast, tõenäoliselt ühelt erakollektsionäärilt Tšetšeeniast.

Porošenko õnnitles piirivalveteenistuse isikkoosseisu ja sõjaväeprokuratuuri töötajaid, kes maalikogu avastasid. „Need pildid on Verona muuseumi säravad tähed," rõhutas riigipea. Ta märkis, et selle kollektsiooni kogumaksumus ületab tänasel päeval kehtivate hindamisdokumentide alusel 16 miljoni eurot.

Ukraina president andis oma kantselei asejuhile Konstantin Jelisejevile käsu võtta ühendust Itaalia partneritega ja kutsuda kohale eksperdid lõuendite autentsuse kinnitamiseks ning nende üleandmisega seotud asjaajamiste kooskõlastamiseks.

 

 

 

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  33
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27