01:36 15. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
EBU otsustas jätta Ukraina Eurovisiooni võitjaks.

Euroopa Ringhäälingute Liit otsustas jätta Ukraina Eurovisiooni võitjaks

© Sputnik / Владимир Астапкович
Kultuur
lühendatud link
3810

Euroopa Ringhäälingute Liidus saadakse aru, et kõik ei ole konkursi tulemusega rahul, kuid „Eurovisioon – see on võistlus, kus saab olla ainult üks võitja.

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) vaatas läbi veebilehel change.org avaldatud petitsiooni, kuid keeldus lauluvõistluse Eurovisioon 2016 tulemusi vaidlustamast. Ukraina jääb võitjaks, öeldakse RIA Novostile saadetud avalduses.

Petitsioon kogus vähem kui ööpäevaga üle 300 000 allkirja.

„Kas olete nõus või mitte, me kutsume neid, kes sellele petitsioonile alla kirjutasid, aktsepteerima tulemust, mis vastavalt võistluse eeskirjadele on kehtiv, ja jätkama konstruktiivset dialoogi Eurovisiooni lauluvõistluse edaspidise tugevdamise ja täiustamise teede üle," öeldakse EBU avalduses.

Euroopa Ringhäälingute Liidus saadakse aru, et kõik ei ole konkursi tulemusega rahul, kuid „Eurovisioon — see on võistlus, kus saab olla ainult üks võitja," märgitakse teadaandes.

Organisatsiooni poolt rõhutati, et konkursside puhul, mille tulemused kujunevad subjektiivsete hinnangute alusel ja sageli isiklikke eelistusi arvestades, leidub alati neid, kes ei ole tulemustega nõus.

Venemaa delegatsioon teatas, et nõustub žürii otsusega ega hakka Jamala võitu vaidlustama. Seejuures rõhutas Filipp Kirkorovi pressiteenistuse juhataja Anton Korobkov-Zemljanski, et professionaalse žürii hääletustulemused ei olnud ilmselt küll päris objektiivsed.

Eurovisiooni 2016 võitis Ukraina lauljatar Jamala lauluga „1944". Venemaa laulja Sergei Lazarev tõusis vaatajahääletuse võitjaks, kuid pärast hindepunktide summeerimist, kus läksid arvesse ka žüriilt saadud punktid, sai ta kolmanda koha. Teise koha võttis Austraalia lauljanna Dami Im.

 

 

Peamised teemad