08:04 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Kultuur
lühendatud link
3920

Vene Föderatsiooni Kultuuriministeeriumi aseminister Alla Manilova ja Eesti Kultuuriministeeriumi asekantsler Anne-Ly Reimaa allkirjastavad reedel Narva linnavalitsuses kahe riigi kultuurikoostööprogrammi aastateks 2016 kuni 2018.

TALLINN, 3. juuni — Sputnik. Uue perioodi programm hõlmab Eesti ja Venemaa koostööd näiteks muusika, teatri, filmi ja rahvakultuuri valdkonnas, aga ka võimalusi kontaktideks mälu- ja õppeasutuste vahel.

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsleri Anne-Ly Reimaa sõnul on Eesti ja Venemaa kultuurikoostöö olnud aastaid hea ja kummalegi poolele rikastav. "Meie eesmärk on arendada kultuurikoostööd ja dialoogi, mis parandaks teineteisemõistmist ja võimaldaks loomevaldkonda ja kultuuripärandit väärtustavate ettevõtmiste elluviimist. See on heaks sillaks Eesti-Vene suhetele ka laiemalt," lisas Reimaa, teatas BNS.

Eesti ja Venemaa kultuuriministeeriumide praegu kehtiv koostööleping sõlmiti 1992. aasta mais Moskvas. Kehtiva lepingu alusel sõlmitav uus kultuurikoostööprogramm on juba üheksas.

Peatselt pärast koostööprogrammi allkirjastamist avavad Alla Manilova jaAnne-Ly Reimaa Narva Geneva keskuses linna päevad ja V rahvusvahelise kunstifestivali „Sõpruse Sild", millel osalevad Eesti ja Peterburi kunstimeistrid.

Eesti ja Venemaa senise kultuurikoostöö üks silmapaistvamaid näiteid on Tallinnas toimuv teatrifestival „Kuldne Mask Eestis", samuti Jõhvi balletifestival ning Peterburis toimuv rahvusvaheline teatrifestival „Balti Maja".

Eriline koht kahe riigi kultuurilises läbikäimises on Peterburi linnal: sealse Jaani kiriku juures tegutseb Eesti Kontserdi esindus ning pikk koostöötraditsioon on Eesti ja Peterburi muuseumidel. Lisaks tähistati möödunud aastal Venemaal Georg Otsa 95. sünniaastapäeva ja toimus Arvo Pärdi 80. aasta juubelile pühendatud festival "Peegel peeglis".

 

Peamised teemad