23:54 18. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1377
  • RUB76.1678
Eurofighter Typhoon hävitajate ülelennud toimuvad ajavahemikul 12.30-12.50

Demolahingud Padise kloostris

© Sputnik / Алексей Куденко
Kultuur
lühendatud link
3520

Harju maakaitsepäeval näeb lahingumöllu, lennukeid ja koptereid ning operatiivüksuste tehnikat.

TALLNN, 20. Juuni — Sputnik. Neljapäeval, 23. juunil Padise vallas vallamaja ja kloostri ümbruses toimuv 21. Harju maakaitsepäev toob vaatajateni poolteist tundi kestvad demolahingud ja hulgaliselt operatiivüksuste tehnikat, relvastust ja varustust ning ülelennu teevad Briti Eurofighter Typhoon hävitajad ja Eesti Õhuväe L-39d.

Kohapeal on pealtvaatajatele uudistamiseks helikopterid „Agusta" ja „Robinson", soomukid SISU XA 180/188, Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti tehnika koos varustusega ja Frontline Eesti vanaaegsete sõidukite väljapanek, teatas pressiteade vahendusel Harju maakaitsepäeva korraldustoimkonna juht Terje Lillo.

Kell 11 algaval pidulikult rivistusel marsivad Kalevi jalaväepataljoni, kaitseliidu Harju ja Tallinna maleva liikmed, Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti tegevtöötajad ning naiskodukaitse,
noorkotkad ja kodutütred.

Alates keskpäevast on kõigil külalistel võimalik uudistada erinevates telkides esitletavat varustust ja tutvuda kaitseliidu ning operatiivüksuste tehnikaga. Lisaks on laval võimalik näha päästjate,
kiirreageerijate, Kaitseväe Kalevi pataljoni täisvarustuse ja ajalooliste mundrite esitlust.

Kolmveerand kaks algavates marulistes demolahingutes demonstreerivad oma igapäevatööd ning oskusi kaitseliidu Harju malev, Kalevi jalaväepataljon, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet ja ajalooklubi Front Line Eesti. Põnevust lisab ohtlike ja relvastatud kurjategijate kinnipidamine, mille juures kasutatakse kiirreageerijaid soomuki ja politseikoeraga ning lahingutest põlema süttinud hoone kustutamine. Ajalooklubi Front Line Eesti viib meid ajas tagasi ja lavastab 1944. aasta suvel toimunud lahingu.

Briti Eurofighter Typhoon hävitajate ja Eesti Õhuväe L-39d ülelennud toimuvad ajavahemikul 12.30-12.50

 

 

Peamised teemad