01:36 15. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
Kadriorg.

Kadriorg tähistab täna 298. sünnipäeva

© Фото : из личного архива автора
Kultuur
lühendatud link
102 0 0

Kadrioru sünnipäevaks peetakse 22. juulit 1718, kui Tallinna lahe äärde saabusid Vene tsaar Peeter I ja Roomast kutsutud itaalia arhitekt Nicola Michetti, ning määrasid tulevase lossi ja pargi asukoha.

TALLINN, 22. juuli — Sputnik. 22. juulil tähistab Kadrioru lossi- ja pargiansambel oma 298. sünnipäeva nii suurtele kui väikestele mõeldud mitmekülgse meeleoluka programmiga. Sel puhul pakuvad meeleolukaid tegevusi nii Kadrioru loss, Peeter I majamuuseum, Lastemuuseum Miiamilla, Mikkeli muuseum ja Vilde muuseum, teatas Raepress.

Vilde muuseumi programm toimub Kadrioru pargi sünnipäeval, 22. juulil kella 11-16. Selle raames toimub lastele põnev otsimismäng „Keda ja mida armastas Vilde?" Otsida saab Vilde kodus südameid ja saab teada, keda ja mida armastas kirjanik.

13.00 Eksklusiivne loeng „Vilde ja tema naised" (vene keeles), kell 15.00 eelnimetatud loeng eesti keeles. Täiskasvanutele toimub Vilde kodu lampide otsimismäng — suuna pilk ülesse ja avasta imelised 1920ndate aastate valgustid.

Kadrioru sünnipäevapidustusi korraldavad juba 16. korda selles piirkonnas asuvad kultuuriasutused: Kadrioru park ja Kadrioru kunstimuuseum, kellega on liitunud ka Mikkeli muuseum, Peeter I majamuuseum, Vilde muuseum ja Kadrioru lastemuuseum Miiamilla. Pargis ja muuseumideks saanud lossiansambli ajaloolistes hoonetes saavad nii täiskasvanud kui lapsed tegutseda alates kella 11 hommikul. Ootamas on mängulised ülesanded, loengud, etendused, temaatilised jalutuskäigud pargis. Näha saab tsirkust, tantsuetendust, tuju hoiab üleval ka legendaarne ansambel Rock Hotel. Kadrioru kunstimuuseumis ehk lossis ja selle ümber viiakse läbi traditsioonilised Lossiaiamängud. Päeva lõpetuseks toimub pidulik sünnipäevakontsert Kadrioru lossi peasaalis.

Täpsema kava Kadrioru lossi- ja pargiansambli sünnipäeval KADRIORG 298 toimuvast leiate siit.

Kadrioru sünnipäevaks peetakse 22. juulit 1718, kui siia Tallinna lahe äärde saabusid Vene tsaar Peeter I ja Roomast kutsutud itaalia arhitekt Nicola Michetti, ning määrasid tulevase lossi ja pargi asukoha. Ansambel nimetati valitseja abikaasa Katariina I auks Kadrioruks. Kadriorg on olnud läbi aegade Tallinna kroonijuveel. Pidulikku ja uhket Rooma baroki stiilis keisrilossi ümbritses Versailles' eeskujul rajatud purskkaevude, hekkide ja lilleparteritega regulaaraed, mis on olnud nii valitsejate kui ka kõikide Tallinna elanike lemmik puhkekoht läbi sajandite. Tänapäeval pakuvad park ja selles asuvad arvukad muuseumid mitmekülgset kultuurset meelelahutust igas vanuses inimestele.

Peamised teemad