00:15 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Kultuur
lühendatud link
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)
27 0 0

Andrei Stenini nimeline, Venemaa ainuke noorte ajakirjanike fotokonkurss on lõppenud. Grand Prix 2016 võitis noor Itaalia fotograaf Danilo Garcia Di Meo fotoseeriaga "Letizia – nähtamatu elu lugu", mis kujutab täielikult halvatud tütarlapse elu.

TALLINN, 31. august — Sputnik. Lisaks Di Meole pärjati kõrgete auhindadega noori perspektiivikaid fotograafe kogu maailmast.
Näitusel esindatud fotograafid on kaasaegse fotožurnalistika etaloniks, seda näitust võiks pidada algajatele professionaalidele teatud mõttes kohustuslikuks.

Näitust tasuks külastada ka asjaarmastajatel, et vaadata unikaalseid kaadreid: Ufaad esindava Vadim Braidorfi hirmsat olukirjeldust elust ja surmast Donbassis; Slovaki ajakirjaniku Robert Taperti fotoseeriat 2015. aastal Ungari-Serbia piiril leitud migrantide rikutud, kortsutatud ja katkirebitud dokumentidest; venelase Pavel Volkovi fotosid poistest-suvorovlastest (suvorovlased — Venemaal sõjaväelise korraldusega koolides õppivad kooliealised poisid — toim.); eredaid, valgusküllaseid fotosid põhjapõdrakasvatajate peatuspaigast, millel venelane Dmitri Tkatšuk on igikeltsa kujutanud eredamalt, kui kunagi varem ja paljude teiste tehtud fotode pärast.

Näitus toimub Moskva Muuseumis 31. augustist kuni 11. septembrini, sissepääs näitusele on vaba, vanusepiirang — 18+.

Konkursi žürii esimees ajakirja GEO fototoimetaja Ruth Eichhorn kommenteeris žürii valikut nii: "Žürii ei saanud jääda ükskõikseks selle emotsionaalse laengu suhtes, mida õhkus selle seeria igast fotost. Seeria jutustab noore täielikult halvatud naise elust. Meile, vaatajatele, saab selgeks, et tema suurim soov on elada nii, nagu elavad terved inimesed. Meie ees ei ole mitte südantlõhestav pilt kannatavast noorest naisinvaliidist, vaid jutustus tema elus toimunud rõõmsatest ja õnnelikest hetkedest.

Žürii leidis, et see erakordselt intiimne sündmustik on avaldab tõesti muljet. Fotograaf on tõestanud oma võimet tabada ilmekaid detaile. Vaatamata oma intiimsusele on see tegelikult jutustus paljude inimeste elust, kes põevad sama või sarnaseid haigusi."

Pidulikul autasustamise ja võitjate tööde näituse avamise tseremoonial märkis RIA "Rossija Segodnja" peadirektor Dmitri Kisseljov: "See on suur au ja meeldiv võimalus avastada noorte fotograafide uusi nimesid, kes juba praegu määravad fotoajakirjanduse tulevast vektorit."

Moskva muuseumi direktor Alina Saprõkina: "Moskva muuseumi seinte vahel toimub Andrei Stenini nimelise fotokonkursi võitjate tööde näitus juba teist aastat järjest. Rahvusvahelisest konkursist osavõtjad on nii tunnustatud fotokorrespondendid, kui ka algajad amatöörid.

Need on elavad, väga elulised tööd, mis kujutavad mitte üksnes päevakajalisi sündmusi, vaid fikseerivad ka kaasaegse ühiskonna elu, suurlinnade dünaamikat. Need on tavaliste inimeste lood, meie kaasaegsete lood, mis dokumenteerivad pisimaidki muudatusi, sündmusi ja nähtusi meie ümber.

Näitusel on välja pandud üle 200 töö maailma parimatelt noortelt, andekatelt, terastelt, tundlikelt, osavõtlikelt fotograafidelt. Nad on välja pannud oma elu kaleidoskoobi.
Kogu teave võitjatest ja nende töödest on välja pandud võrgulehe stenincontest.ru alajaotuses "Победители —2016".

Rahvusvaheline Andrei Stenini nimeline fotožurnalistika konkurss on ainuke areen Venemaal, kus rahvusvaheline fotokogukond saab avastada uusi nimesid fotožurnalistikas, toetada ja arendada selle kõrgeid standardeid kujundada dokumentaalse fotograafia kvaliteedikriteeriume Venemaal ja kogu maailmas. 2016. aastal sai konkurss noorte fotograafide suurimaks võistluseks, kuhu esitati 6000 tööd 71 erinevast maailma riigist, sealhulgas Venemaalt.

Konkursil osalejate rahvusvaheline geograafia hõlmab kõik 5 kontinenti, sealhulgas Euroopa, Põhja- ja Lõuna-Ameerika, Aafrika, Lähis-Ida, India, Austraalia ja Kagu-Aasia. Kogu Venemaa on esindatud: Kaliningradist, Moskvast ja Sankt Peterburgist kuni Vladivostoki ja Jaltani.

Moskva Muuseum on polüfunktsionaalne populaarteaduslik ja kultuurikeskus, mis ühendab Moskva ajalugu ja kaasaega. Moskva Muuseum korraldab igal aastal üle 30 suure näituse ja 20 mu ürituse nng võtab vastu umbes 900 000 külastajat aastas. Moskva Muuseum tähistab 2016. aastal oma 120-aastast juubelit. Pealinna suurima muuseumiühenduse juubeli raames toimub näituste, sündmuste ja ürituste multiformaadiline programm, mis käsitleb ajaloo, kunsti, hariduse ja puhekaja kultuurse veetmise valdkonda.

Rahvusvaheline Andrei Stenini nimeline fotožurnalistika konkurss toimus 2016. aastal suurimate Venemaa ja rahvusvaheliste meediaväljaannete, teabeagentuuride ja fotokogukonna toetusel. Konkursi peamisteks infopartneriteks on riiklik telekanal "Rossija-Kultura", uudisteportaal KP.ru, infoportaal ЖурДом (Ajakirjandusmaja) ja portaal Russian Photo. Konkursi rahvusvahelisteks partneriteks said infoagentuur Askanews, agentuur Antara foto, infoagentuur EFE, EBS, meediavaldusettevõte Independent Media, infoagentuur Notimex, telekanal ja portaal RT, The Royal Photographic Society, Shanghai United Media Group (SUMG), informatsiooniagentuur Xinhua. Erialase infopartneri staatuses toetavad konkurssi Fotograafiaakadeemia, agentuur GeoFoto, portaal Photo-study.ru, Venemaa fotoajakirjanike liit, Moskva ajakirjanike liit, Üliõpilaste ja noorte meediaväljaannete liit, infoportaal YOung JOurnalists ja festival "Fotoparaad Uglitšis".

 

 

 

 

Teema:
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)
Tagid:
fotonäitus, Andrei Stenin, Moskva

Peamised teemad