05:34 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Bob Dylani raamatud

Bob Dylan ei lähe Nobeli preemiat vastu võtma

© AFP 2018 / JONATHAN NACKSTRAND
Kultuur
lühendatud link
2010

Bob Dylan ei ole pääsenud Nobeli loengust, mis tuleb pidada kuue kuu jooksul alates 10. detsembrist.

TALLINN, 16. november — Sputnik. Tänavuse Nobeli kirjanduspreemia pälvinud muusik ja laulukirjutaja Bob Dylan teatas, et ei võta osa detsembris peetavast auhinnatseremooniast, sest tal on muid kohustusi, vahendas Rootsi Akadeemia kolmapäeval.

"Rootsi Akadeemia sai eile Bob Dylanilt isikliku kirja, milles ta seletas, et ei saa end detsembris vabaks teha, et tulla Stockholmi Nobeli kirjanduspreemiat vastu võtma," edastas BNS.

"Ta soovib, et saaks auhinna isiklikult vastu võtta, aga muud kohustused kahjuks ei võimalda seda. Ta rõhutas, et Nobeli preemia on tema jaoks väga suur au," öeldi akadeemia avalduses.

Bob Dylan
© AP Photo / Chris Pizzello

Rootsi Akadeemia lisas, et austab Bob Dylani otsust, ehkki auhinnale isiklikult järele tulemata jätmine on ebatavaline.

Ka varem on mitmed kirjanikud Stockholmi tseremooniale sõitmata jätnud — Doris Lessing oli selleks liiga vana, Harold Pinter oli haiglas ja Elfriede Jelinek on sotsiofoob.

Bob Dylan ei ole aga pääsenud Nobeli loengust, mis tuleb pidada kuue kuu jooksul alates 10. detsembrist.

Samal teemal

Nobeli kirjanduspreemia pälvis Bob Dylan
Tagid:
Nobeli kirjanduspreemia, Bob Dylan, Stockholm, Rootsi

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  36
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  23
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12