02:41 23. Mai 2018
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Bob Dylani raamatud

Bob Dylan ei lähe Nobeli preemiat vastu võtma

© AFP 2018 / JONATHAN NACKSTRAND
Kultuur
lühendatud link
2010

Bob Dylan ei ole pääsenud Nobeli loengust, mis tuleb pidada kuue kuu jooksul alates 10. detsembrist.

TALLINN, 16. november — Sputnik. Tänavuse Nobeli kirjanduspreemia pälvinud muusik ja laulukirjutaja Bob Dylan teatas, et ei võta osa detsembris peetavast auhinnatseremooniast, sest tal on muid kohustusi, vahendas Rootsi Akadeemia kolmapäeval.

"Rootsi Akadeemia sai eile Bob Dylanilt isikliku kirja, milles ta seletas, et ei saa end detsembris vabaks teha, et tulla Stockholmi Nobeli kirjanduspreemiat vastu võtma," edastas BNS.

"Ta soovib, et saaks auhinna isiklikult vastu võtta, aga muud kohustused kahjuks ei võimalda seda. Ta rõhutas, et Nobeli preemia on tema jaoks väga suur au," öeldi akadeemia avalduses.

Bob Dylan
© AP Photo / Chris Pizzello

Rootsi Akadeemia lisas, et austab Bob Dylani otsust, ehkki auhinnale isiklikult järele tulemata jätmine on ebatavaline.

Ka varem on mitmed kirjanikud Stockholmi tseremooniale sõitmata jätnud — Doris Lessing oli selleks liiga vana, Harold Pinter oli haiglas ja Elfriede Jelinek on sotsiofoob.

Bob Dylan ei ole aga pääsenud Nobeli loengust, mis tuleb pidada kuue kuu jooksul alates 10. detsembrist.

Samal teemal

Nobeli kirjanduspreemia pälvis Bob Dylan
Tagid:
Nobeli kirjanduspreemia, Bob Dylan, Stockholm, Rootsi

Peamised teemad

 • London

  "Briti diplomaadid ja poliitikud kavatsevad kasutada eelseisvaid rahvusvahelisi kohtumisi selleks, et mobiliseerida Lääne üldsust ühise strateegia väljatöötamisele võitluseks Venemaa desinformatsiooniga ja Moskvaga suheldes tavapärase diplomaatilise dialoogi muutmiseks."

  32
 • Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit külaliste päev

  Eesti mereväe juhtimise all jaotuvad mitmete tuukrimeeskondade ja ligi 20 sõjalaeva tegevuspiirkonnad 11.-25. mai vältel Tallinna, Hiiumaa, Saaremaa ja Muhu lähistele.

  8
 • Eksperdid peavad tõenäoliseks uute terrorirünnakute toimumist, illustreeriv foto

  Eksperdid peavad tõenäoliseks uute, hästi ettevalmistatud terrorirünnakute toimumist, mis saavad olema hoopis ohvriterohkemad kui ISIS*-e fanaatiliste üksiküritajate omad, rääkis uudisteportaali Sputnik Eesti autor.

  87