08:40 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Esimene verivorstipidu Tallinnas

Esimene verivorstipidu Järve keskuses

© Flickr / Roberto Verzo
Kultuur
lühendatud link
1601

Laupäeval, 19. novembril kell 10-15 viivad Eesti Toidumess ja Eesti Grilliliit Järve keskuses Selveri ees asuval messialal läbi esimese Eesti Verivorsti Peo.

TALLINN, 19. november — Sputnik. Lisaks talvehooaja toidutoodete tutvustamisele tähistatakse avaliku küpsetamispeoga ka Eesti Grilliliidu kaheksandat sünnipäeva. Sissepääs ja degustatsioonid on kõigile tasuta, pidu algab ja lõpeb Arnika päevase ilutulestikuga.

Tutvustatakse kaubanduses sel hooajal müügil olevaid verivorste, lisaks pakutakse verivorstide kõrvale muid sobilikke toidutooteid. Toimub ka Eesti rahva verivorstikool, kus õpetatakse ise vorsti tegema, teatas Raepress.

„Eesti toodete ja tootjate esiletoomine ja neile oma toodangu tutvustamiseks võimaluste loomine on igati kiiduväärt tegu," ütles abilinnapea Arvo Sarapuu. „Tallinn tervitab toidukultuuri arendamist ning edendamist igati, olgu selleks siis maikuus Tallinna Lauluväljakul esmakordselt toimuv suurejooneline Eesti Toidumess või rahvalikke traditsioone järgiv verivorstipidu."

"Loodame kujundada verivorstipeost toreda rahvaliku traditsiooni," ütles Eesti Toidumessi korraldaja Angelica Udeküll. „Eesmärk on tutvustada verivorsti ajalugu ning häid Eesti tooteid, mida on seejärel poest lihtsam valida. Ühtlasi tahame edendada ka isetegemist. Oleme loonud ka veebilehe www.verivorst.ee, kus on palju kasulikku infot ning kuhu ootame täiendusi kõikidelt verivorstisõpradelt!",

„Viis tundi kestva peo jooksul grillivad rohkem kui kahtkümmet talvetoodet Eesti Grilliliidu tippvõistkonnad — Märt ja Sõbrad, Dreamer BBQ Semud, Grillministeerium ja Grilliguru. Koit "Vorstikunn" Kuusk viib läbi rahvakoolituse teemal "Kas ja kuidas kodus verivorsti valmistada," tutvustas toimuvat Eesti Toidumessi korraldaja ja Eesti Grilliliidu juhatuse liige Auris Rätsep. „Peol saab uudistada ka tuliuut, esmakordselt avalikul üritusel näidatavat Peugeot 3008 linnamaasturit, millega on mõnus ka poes verivorsti järel käia"

Esimesel verivorstipeol osalevad Karni, Rakvere LK, Maks&Moorits, Rannarootsi, Pärna talu, Põltsamaa Felix, Thai Choice, Epiim, Eesti Pagar, Grilliguru ja Peugeot. Eesti Verivorsti Pidu toimub koostöös Järve keskuse ja Tallinna linnaga.

Tagid:
verivorst, verivorstipidu, Selver, Tallinn

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  52
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  78