09:47 25. Mai 2017
Tallinn+ 7°C
Kuula otse
Augustiöö sumedus. Mere lähedus. Klassikaline muusika. Meeldivad inimesed. Keskaegsed kloostrimüürid

Birgitta Festival pakub maailma muusikateatri paremiku

© Sputnik / Вадим Анцупов
Kultuur
lühendatud link
18 0 0

Tuleva aasta Birgitta Festival toob kuulajateni maailma muusikateatri paremiku Verdi “Tкaviatast” ja Puccini “Toscast” Haydni “Aastaaegadeni”. Koos pere pisematega saab kaasa elada Karlssoni ja Väikevenna lõbusatele seiklustele ning festivali lõpetab Mussorgski ja Raveli loomingul põhinev lummav balletilavastus koondpealkirjaga “Bolero”.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik. 2017. aasta 4.-13. augustini toimuva Birgitta Festivali kavas on aegumatu ooperiklassika G. Verdi "Traviatast" G. Puccini "Toscani" ning imekaunid balletilavastused M. Mussorgski ja M. Raveli teostele "Pildid näituselt", "Daphnis ja Chloe" ning "Bolero".

Festivali noorem publik saab nautida kogupereballetti "Karlsson", mis kirjutatud Läti helilooja J. Karlsonsi poolt A. Lindgreni armastatud raamatu ainetel ning loomulikult ei puudu kavast ka traditsiooniline Birgitta Festivali omaproduktsioon, milleks on seekord J. Haydni vokaalsümfoonilise suurteose "Aastaajad" lavastatud versioon sama rahvusvahelise loovmeeskonna poolt, kes olid ka 2015. aasta Birgitta Festivalil suure menuga etendunud J. Haydni "Loomise" taga, teatas Tallinna Filharmoonia.

2017. aasta Birgitta Festival on esimene, mille kava on koostanud Tallinna Filharmoonia ja Birgitta Festivali kunstilise juhina Eesti noorema põlve üks tunnustatumaid dirigente ja interpreete Risto Joost. Joosti sõnul on Birgitta Festivali eesmärgiks olnud algusest peale tuua publikuni võimalikult mitmekesine läbilõige maailma muusikatetrist.

"Festivali valikus on olnud nii ooper, ballett, vokaalsümfooniline muusika, kui ka džäss, lastelavastused ja palju muud," ütles Joost. "Üheks meie oluliseks eesmärgiks on olnud tuua lavale ka festivali omaproduktsioon, milleks näiteks 2015. aastal oli Haydni suurteos "Loomine" ning 2016. aastal Verdi "Reekviem." See on traditsioon, mida kavatseme kindlasti jätkata ning tuleval aastal ootabki publikut kahel õhtul spetsiaalselt Pirita kloostri müüride vahele seatud vaatemänguline lavastus Joseph Haydni imepärasest suurvormist "Aastaajad", lisas ta.

Birgitta Festivali idee algataja ja kunstiline juht oli kuni oma lahkumiseni 2016. aastal maestro Eri Klas, kelle eestvedamisel on Birgitta Festivalist saanud viimase 12 aasta jooksul Balti- ja Põhjamaade muusikateatrite üks esindusfestivale, mis on läbi ajaloo pakkunud publikule ainulaadseid muusikaelamusi ning kinnistanud end Eesti muusikaelu ühe absoluutse tippsündmusena.

Kuni 15. jaanuarini kehtib kõikidele 2017. aasta Birgitta Festivali etenduste piletitele 20%-line hinnasoodustus, teatas Tallinna Filharmoonia.

Tagid:
ballett, muusika, kava, Pirita klooster, Birgitta Festival

Peamised teemad

 • Laste Vabariik asub teele

  EV100 lastele mõeldud ürituste sari, elamustuur Laste Vabariik alustab 25. mail Põltsamaal oma teekonda. Laste Vabariik sõidab suve jooksul läbi kõik Eesti maakonnad ning tähistab koos lastega Eesti Vabariigi peatset 100. sünnipäeva

  5
 • Mihhail Korb astus ministriametist tagasi

  Riigihalduse minister Mihhail Korb otsustas pärast kohtumist peaminister Jüri Ratasega, et astub kolmapäeval lahvatanud NATO-vastasuse skandaali tõttu tagasi

  22
 • President Rodrigo Duterte

  "USA uppumatu lennukikandja". Nii nimetati Filipiine enne Dutertet. Vaevalt, et ta nüüd kurssi muuta otsustas. Ta otsib vaid vaheldust. Tema avaldus enne väljalendu Moskvasse, et "Washingtoniga tuleks hüvasti jätta," on vaid väike filipiini kavalus

  33