09:47 25. Mai 2017
Tallinn+ 7°C
Kuula otse
Tarbijakaitseamet sai oma Laine

Tarbijakaitseamet sai oma "Laine"

© Sputnik / Вадим Анцупов
Kultuur
lühendatud link
11 0 0

Tallinnas Pronksi tänav 12 asuva tarbijakaitseameti maja sissekäigu juures avati abstraktne bareljeef, millel on kujutatud laine ja kajakad ning mille kavandas ja teostas Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuriosakonna üliõpilane Dmitri Gorbušin, keda juhendas Jevgeni Zolotko.

TALLINN, 22. detsember — Sputnik. Gorbušini sõnul lähtus ta teose kontseptsiooni luues sellest, et Pronksi tänava büroohoonel puuduvad ümarad ja sujuvad vormid, mis eristuksid üldilmsest. Hoone meenutab oma vormide poolest mereäärset kaljut, kuid kompositsioonist on puudu meri. Bareljeefil abstraktselt kujutatud lained ja kajakad täiendavad hoone üldmuljet, vastandudes oma voolava vormimänguga hoone raskepärasele mõjule.

Bareljeef „Laine" koosneb kümnest valgest marmorbetoonplokist. Vormide valamise jaoks kasutati 3D-mudeli järgi vahtplastist tehtud negatiivvorme. Teose mõõtmed on 171 korda 429 korda 15 sentimeetrit, vahendas BNS.

Tartu Kõrgem Kunstikool on esimene kõrgkool, mis on võitnud Riigi Kinnisvara AS poolt korraldatud ideekonkursi. Kunstikooli prorektori Maarja Aeltermanni sõnul on konkursi võit kõrgkooli jaoks väga oluline ja kinnitab, et üliõpilased on juba õpingute ajal valmis teostama kõrgetasemelisi projekte.

Pronksi tänav 12 hoone on valminud 1976. aastal arhitekt Malle Kusma projekti järgi ja on arvele võetud 20. sajandi väärtusliku arhitektuuri näitena. Tegemist on väliselt ümberehitusteta säilinud arhitektuurinäitega nõukogudeaegsest haldushoonest. Hoones asub tarbijakaitseamet.

Tagid:
arhitektuur, laine, Riigi Kinnisvara AS, tarbijakaitseamet

Peamised teemad

 • Laste Vabariik asub teele

  EV100 lastele mõeldud ürituste sari, elamustuur Laste Vabariik alustab 25. mail Põltsamaal oma teekonda. Laste Vabariik sõidab suve jooksul läbi kõik Eesti maakonnad ning tähistab koos lastega Eesti Vabariigi peatset 100. sünnipäeva

  5
 • Mihhail Korb astus ministriametist tagasi

  Riigihalduse minister Mihhail Korb otsustas pärast kohtumist peaminister Jüri Ratasega, et astub kolmapäeval lahvatanud NATO-vastasuse skandaali tõttu tagasi

  22
 • President Rodrigo Duterte

  "USA uppumatu lennukikandja". Nii nimetati Filipiine enne Dutertet. Vaevalt, et ta nüüd kurssi muuta otsustas. Ta otsib vaid vaheldust. Tema avaldus enne väljalendu Moskvasse, et "Washingtoniga tuleks hüvasti jätta," on vaid väike filipiini kavalus

  33