09:44 25. Mai 2017
Tallinn+ 7°C
Kuula otse
Lõppenud aastal külastas rahvusooper Estonia etendusi, kontserte ja haridusprogramme kokku 205 000 inimest

Rahvusooper purustas kõigi aegade publikurekordi

© Sputnik / Вадим Анцупов
Kultuur
lühendatud link
24 0 0

Lõppenud aastal külastas rahvusooper Estonia etendusi, kontserte ja haridusprogramme kokku 205 000 inimest, mida on ligi 15 000 võrra rohkem kui eelmisel aastal.

TALLINN, 1. jaanuar — Sputnik. Kokku andis rahvusooper 447 etendust ja kontserti ning keskmine täituvus statsionaaris oli läbi aegade kõrgeim ehk üle 90 protsendi. Enim vaatajaid kogus muusikal "Viiuldaja katusel" — 25 000. Järgnesid "Karlsson katuselt" 16 000 vaatajaga ja "Pähklipureja" 13 000 vaatajaga, vahendas BNS.

"Äsja lõppenud aastal pakkus kõige rohkem rõõmu võimalus kultuurisaadiku rolli täita — rahvusooper andis üle aastakümnete jälle etendusi Narvas, Peterburis ja Moskvas," ütles teatrijuht Aivar Mäe pressiteate vahendusel. "Igal pool võeti meid väga hästi vastu ja kriitika oli suurepärane. See, et ületasime meie jaoks maagilise 200 000 külastaja ja 90 protsendi keskmise täituvuse piiri, on kirss tordil."

100-protsendilise täituvuse saavutanud lavastusterida oli lõppenud aastal pikk: "Lendav hollandlane", "Kratt", "Luikede järv", "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi", "Pähklipureja", "Viiuldaja katusel" ja "Karlsson katuselt".

Alanud aasta esimene esietendus on 3. veebruaril lavale tulev Mozarti ooper "Figaro pulm". Kevadel on tulekul veel Adami ballett "Giselle" ja Zelleri operett "Linnukaupleja".

Sügisel algav 112. hooaeg on aga pühendatud Eesti Vabariigi juubelile ning tulvil kaunist eesti muusikat. Piletid saabuvad müügile 1. märtsil.

Tagid:
publikurekord, "Viiuldaja katusel", rahvusooper Estonia, Eesti, Tallinn

Peamised teemad

 • Laste Vabariik asub teele

  EV100 lastele mõeldud ürituste sari, elamustuur Laste Vabariik alustab 25. mail Põltsamaal oma teekonda. Laste Vabariik sõidab suve jooksul läbi kõik Eesti maakonnad ning tähistab koos lastega Eesti Vabariigi peatset 100. sünnipäeva

  4
 • Mihhail Korb astus ministriametist tagasi

  Riigihalduse minister Mihhail Korb otsustas pärast kohtumist peaminister Jüri Ratasega, et astub kolmapäeval lahvatanud NATO-vastasuse skandaali tõttu tagasi

  21
 • President Rodrigo Duterte

  "USA uppumatu lennukikandja". Nii nimetati Filipiine enne Dutertet. Vaevalt, et ta nüüd kurssi muuta otsustas. Ta otsib vaid vaheldust. Tema avaldus enne väljalendu Moskvasse, et "Washingtoniga tuleks hüvasti jätta," on vaid väike filipiini kavalus

  32