11:11 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Kultuur
lühendatud link
14900

Lootustandev Soome laulja Jaakko Eino Kalevi jõudis kümne möödunud aasta menukaima noore Euroopa laulja hulka.

ТАLLINN, 12. jaanuar — Sputnik. Iga-aastane festival Eurosonic Noorderslag hollandlaste Groningenis tõi seegi kord lavale kümme Euroopa noort muusikut ja lauluesitajat, kes nimetati kõige menukamateks lootustandvateks kuulsusteks korraga mitmes Euroopa riigis.

EBBA konkursi Piiridemurdja auhindade jagamine kümnele lootustandvale talendile, kes valiti välja rahvusvaheliste muusika-edetabelite ja hääletamise, raadios ja internetis esitatud lindistuste kuulamiskordade arvu põhjal, on juba traditsiooniliselt aasta üheks kõige olulisemaks muusikasündmuseks.

„Euroopa on täis muusikalisi talente ja see auhind, mida muuhulgas spondeerib Euroopa Liidu sihtasutus Loominguline Euroopa, annab meile võimaluse tunnustada seda muusikalist mitmekesisust ja loovust, mis meie kontinenti iseloomustab," ütles Groningenis peetud tseremoonial EL-i noorsoovolinik Tibor Navracsics.

Volinik Navracsics ei jätnud kasutamata võimalust kuulajatele meenutada, et omal ajal said Piiridemurdja auhinna laureaatideks sellised tänased kuulsused nagu Adele, Aurora, Damien Rice ja paljud teised populaarsed Euroopa laulujad.

2016. aasta Piiridemurdja auhinna laureaatideks valiti:

Alan Walker — Norra helilooja ja muusik, rahvuselt inglane

Dua Lipa — lauljatar, Kosovo albaanlanna Suurbritanniast

Era Istrefi — Albaania lauljatar

Filous — Austria muusikaprodutsent, muusik, helilooja ja laulja

HINDS — Hispaania tüdrukutebänd

Jaakko Eino Kalevi — Soome laulja

Jain — väga põnev noor Aafrika juurtega lauljatar
Prantsusmaalt

Namika — Saksamaa lauljatar

Natalie La Rose — Hollandi lauljatar

Walking on Cars — Iirimaa folk-pop alternatiivrokibänd

EBBA konkursi Euroopa programm loodi 2004. aastal noorte pop-, rokk- ja tantsumuusika toetuseks ja edendamiseks. Programm aitab eri riikide lauljatel levitada oma muusikat teistes EL-i liikmesriikides.

Tähtsusetu pole ka tõsiasi, et Euroopa muusikatööstuse käive ületab 30 miljardit ja on liidu majanduskasvu jaoks väga oluline. Euroopa majanduse kultuuri- ja loomesektorid annavad kuni 4,5% EL-i sisemajanduse kogutoodangust ja kindlustavad tööga ligikaudu 8 miljonit inimest.

Tagid:
Euronic Noorderslag, Tibor Navracsics, volinik, EL, Holland, Groningen

Peamised teemad