09:21 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Kultuur
lühendatud link
1921

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) otsustas toetada kokku 400 000 euroga seitset sel ja järgmisel aastal Eestis korraldatavat rahvusvahelist kultuuri- ja spordisündmust, teatas EAS-i pressiesindaja

TALLINN, 27. jaanuar — Sputnik. Toetatava nelja kultuuri- ja kolme spordisündmusega tuleb prognooside kohaselt Eestisse kokku üle 20 000 väliskülastaja, sellega lisandub majutusettevõtetesse 53 000 ööbimist.

Eestit kui turismimaad tutvustatakse välismeedia kajastustega ligi 10 miljonile inimesele, vahendas BNS.

„Hindamiseks jäid sõelale 26 projekti, millest 10 olid spordi- ja 16 kultuurisündmuste toetuseks. Kolmandik taotlusi esitati uute sündmuste toimumiseks, mida seni veel Eestis organiseeritud ei ole," ütles hindamiskomisjoni esimees, EAS-i turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.

Toetatud kultuurisündmustest enamik toimub käesoleval aastal. Nendeks on Haapsalus Tšaikovski festival, Rootsist Eestisse laienev ja Rummu karjääri planeeritav elektroonilise muusika festival Into the Valley, Saaremaa Ooperipäevad ning 2018. aastaks sai toetuse Tallinna Jazzkaar.

Kõik toetust saanud spordisündmused toimuvad 2018. aastal. Toetust said IRONMAN täispikk triatlon, Tallinnas asetleidvad taliujumise maailmameistrivõistlused ning Otepääl toimuvad laskesuusatamise juunioride maailmameistrivõistlused.

Mutso rõhutas, et taotluste hindamisel oli ennekõike oluline panus turismivaldkonna eesmärkide täitmisse. „Kindlasti on oluline pakkuda riigi tuge hästi toimivatele traditsioonilistele sündmustele, mille korraldamisel luuakse projekti vahenditega uut väärtust. Kuid on ka hea meel, et Eestisse reisimiseks luuakse värsket motivatsiooni sellistes külastajasegmentides ja sihtriikides, millest oleme siiani puudust tundnud, nagu Rootsi ja Venemaa. Näiteks Into the Valley on Rootsi publikule disainitud festival, mis toimub maailmas ainult kolmes kohas: Rootsis, Kaplinnas LAVis ja siin meie Rummu karjääris."

„Head turundusväärtust annab taliujumise MM, mis toimub muidu kehva ilmaga märtsikuus ja tutvustab Eestit nii mereriigina kui ka kohana, kus inimesed julgevad teha kiiksuga asju. Rannapuhkuse sihtkohaks ei saa me kunagi, seega julgus korraldada sündmusi, mis ei ole tavapärased, on meie konkurentsieelis," jätkas Mutso.

Toetuse summa ühe sündmuse kohta on 20 000 kuni 65 000 eurot, millele toetuse saaja peab lisama omafinantseeringu vähemalt 30 protsendi ulatuses. Toetatakse sündmuse turundamist välisriikides ja läbiviimist Eestis.

EAS-i kultuuri- ja spordisündmuste toetuse kogueelarve on 3,2 miljonit eurot, seda rakendatakse aastatel 2015-2020 ning rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Uus taotlusvoor avatakse 2017. aasta sügisel, mille kohta leiab täiendavat informatsiooni EAS-i veebilehel.

Tagid:
meedia, turist, kultuur, sport, EAS

Peamised teemad