16:43 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Kultuur
lühendatud link
6320

Peatselt algaval koolivaheajal saavad Tallinna lapsed ja noored osa võtta nii linnalaagritest, spordiüritustest, töötubadest kui ka paljudest teistest põnevatest tegevustest

TALLINN, 13. märts — Sputnik. Pealinnas tegutsevad muuseumid, noortekeskused ja huvikoolid alustavad koolivaheaja programmidega juba 18. märtsil ning ettevõtmisi jagub kuni vaheaja lõpuni, 26. märtsini, vahendas Raepress.

„Koolivaheajal jagub Tallinnas sisukaid ja lõbusaid ettevõtmisi igas vanuses ning erinevate huvidega lastele. Oluline on, et sel ajal oleks lapsel võimalik nii puhata kui ka tegeleda meelepäraste hobidega. Pealinna muuseumid, noortekeskused, huvikoolid ja teised asutused on oma tegevusi planeerides arvestanud just koolilastega ning pakuvad vaheajal mitmesuguseid üritusi, õpitubasid ja palju muud põnevat," nentis abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Pealinna muuseumid kutsuvad eeloleval vaheajal lapsi lõbusatesse linnalaagritesse. Seitsmendat korda toimub Tallinna vanalinnas 1.-3. klasside õpilastele vahva linnalaager "Kaheksa ühe hoobiga", laager kestab 21.-24. märtsini. Nagu laagri nimigi vihjab, ühendab see kaheksat Tallinna muuseumi ning neli päeva kestvas laagris saab osa nii Eesti Ajaloomuuseumi, Eesti Lastekirjanduse Keskuse, Eesti Loodusmuuseumi, NUKU teatri ja muuseumi, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, Eesti Tervishoiumuuseumi kui ka Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumi tegevustest. Pea kõik ettevõtmised toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. "Kaheksa ühe hoobiga" laager pakub kaasahaaravaid ning lustakaid haridusprogramme, tänu millele on iga päev eri näo ja teoga.

Vabaõhumuuseumis oodatakse koolivaheajal lapsi külla koos terve perega. 19. märtsil kell 11 toimub Vabaõhumuuseumis lastehommik koos Pelgulinna folgiklubiga. Muuseumi Kolu kõrtsis saab kuulata kontserti ja pakutakse lastemenüüd. Taludes saab meisterdada vana aja maiuseid, lahendada mõistatusi, Kuie koolis harjutada sule ning tindiga postkaartide kirjutamist. Lisainfot leiab muuseumi kodulehelt.

20. märtsil alustavad kevadkoolivaheaja programmiga ka Tallinna noortekeskused. Noortekeskuste kavas on nii linnalaagrid, sportlikud võistlused kui ka muud põnevat. Männiku noortekeskus teeb 20. märtsil kell 12.30 algust koolivaheajaprojektiga "Kevadine". Esimese üritusena on toimumas kevade tervitamise tseremoonia, kus koos lastega võetakse vastu saabuv kevad ning istutatakse mulda ka esimesed muruseemned. 23. märtsil kell 16 tuleb Männiku noortekeskusesse oma elust ja tööst rääkima noor teatri- ja filminäitleja Roland Laos, kes on tuntust kogunud filmis "Polaarpoiss".

Spordihuvilised lapsed ja noored saavad Pääsküla noortekeskuses 20.-24. märtsil osaleda talveolümpia võistlustel, kus iga päev saavad noored mõõtu võtta kolmel olümpiaalal. Võistlusalad tehakse teatavaks vahetult enne ürituse algust ja parimad saavad ka autasustatud.

Kogu Tallinna koolivaheaja kavaga saab tutvuda Tallinna noorteinfo lehel, kus tegevused on leitavad päevade kaupa.

Pealinna koolivaheajainfot koondab ning vahendab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Tagid:
laager, koolivaheaeg, üritused, noortekeskus, muuseum, koolilapsed, Tallinn

Peamised teemad