00:33 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Kultuur
lühendatud link
Eurovision 2017 (26)
48771

Venemaa telekanalis Pervõi Kanal jõudis lõpule sisekonkurss 2017. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel osaleva laulja ja laulu väljavalimiseks

TALLINN, 13. märts — Sputnik. Venemaad esindab Kiievis Julia Samoilova, kes armastuslauluga „Flame Is Burning" jättis oma esinemisega „kõige sügavama mulje", teatas telekanal.

Lauljatar on tulnud mitmeid kordi erinevate lauluvõistluste ja festivalide laureaadiks. Samoilova on lapsest saadik esimese grupi invaliid ja liigub ringi ratastoolis.

Hoidku jumal solvamise eest

Riigiduuma kultuurikomisjoni esimehe esimene asetäitja, Venemaa rahvakunstnik Jossif Kobzon teatas RIA Novostile, et tema on vastu Venemaa võistleja osalemisele Kiievis toimuval 2017. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel, kuna leiab, et tegemist on „ärilis-poliitilise šõuga".

„Tore, et Julia on ennast ületanud, psühholoogiliselt oma haigusest üle saanud ja laulab. Ta on tubli, aga sellest ärilis-poliitilisest šõust osa võtta ma tal ei soovitaks. Ma olen selle vastu, et meie lauljad tollel konkursil osaleksid. See on vale. Hoidku jumal, kui invaliidi solvatakse — see saab olema karjuvalt häbiväärne. Mind teeb see murelikuks, ma olen kategooriliselt meie osalemise vastu," ütles Kobzon.

Ukraina ähvardas Samoilovat Eurovisioonile mitte lubada

Kuid laulatari ei pruugita Ukrainasse konkursil osalema lubada, väitis intervjuus raadiojaamale Govorit Moskva Ukraina siseministri nõunik Anton Geraštšenko.

„Kui Julia Samoilova ei ole avalikult sõna võtnud Krimmi annekteerimise ja Ukraina-vastase agressiooni toetuseks, siis ma probleemi ei näe," lausus Geraštšenko.

Tema sõnul on Ukraina ainult rõõmus Venemaa esindaja etteaste üle juhul, kui tegemist on „kunstiinimesega".

Aga kui Samoilova „hakkab tegema poliitilisi avaldusi", võidakse tal keelata Ukrainasse siseneda, väitis Geraštšenko.

Kreml kommenteeris Ukraina ähvardust

Vene lauljatari Ukrainasse sissesõidu võimalus peab olema Eurovisiooni reeglitega paika pandud, teatas esmaspäeval ajakirjanikele Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov.

„Krimmis on kõik käinud, tegelikult ilmselt ei leidu inimesi, kes poleks Krimmis käinud. Seda esiteks. Teiseks — tegemist on siiski rahvusvahelise konkursiga ja selle korraldajamaa peab nähtavasti järgima neid reegleid, mille alusel see konkurss toimub," ütles Peskov, vastates küsimusele, kas Samoilova valimine ei osutu „provokatsiooniks", kuna „on ta ju Krimmis käinud ja tal võidakse keelata Kiievisse tulla".

„Ma ei hakkaks üldse kasutama selliseid sõnu nagu seda on „provokatsioon" — tegemist on valikuga vene telekanali poolt, kes saadab sinna oma osaleja, seetõttu midagi provokatsioonilist me siin ei näe," toonitas Kremli esindaja.

Ukaina sai 2017. aasta Eurovisiooni korraldamisõiguse tänu Jamala võidule lauluga „1944" 2016. aasta lauluvõistlusel Stockholmis. Ukraina korralduskomitee otsustas Eurovisiooni korraldada Kiievis. Konkursi finaal on kavakohaselt 13. mail, poolfinaalid toimuvad 9. ja 11. mail. Vastavalt loositulemustele esineb Venemaa teises poolfinaalis.

Teema:
Eurovision 2017 (26)
Tagid:
ratastool, esindaja, laulja, Flame Is Burning", Eurovision, Julia Samoilova, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad