07:16 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Kultuur
lühendatud link
Talendishow "Oled super!" (26)
5562

Kaks muusikashowst „Oled super!“ osavõtjat, kes unistavad ajakirjaniku ametist, said raadio Sputnik eetris saatejuhtideks Levitani stuudios, mille külalisteks on erineval ajal olnud tuntud poliitikud ja kunstimeistrid

TALLINN, 17. märts — Sputnik. Oma esimeses raadioesinemises lugesid kuueteist-aastane Anastasia Kravtšenja Valgevenest ka seitsmeteist-aastane Vladislav Loskutov Kasahstanist eetrisse Juri Levitani ajaloosündmuste kokkuvõtteid ja proovisid end diktoritena, teadustades esimese inimese lennust kosmosesse.

Noored vokalistid jagasid oma muljeid osalemisest konkursil „Oled super!", rääkisid sellest, mis aitab neil edu saavutada ja mille poolest neid köidab tuleviku ajakirjandus. Et tervitusi saata ja tänada neid, kes neile edu olid soovinud ja konkursil toetasid, laulsid Anastasia ja Vladislav lõigu konkursi „Oled super!" hümnist.

Ekskursioonil agentuuri Sputnik nägid konkursist osavõtjad, kuidas uudiseid tehakse ja mismoodi tänapäeva meedia töötab. Sputnik juht SRÜ ja Balti riikides Andrei Blagodõrenko rääkis toimetusetöö ja kaasaegse ajakirjanduse eripärasustest.

„Sputnik assotsieerub mul nüüd sõnaga „sõbrad". Ajakirjanikutöö on vahva. Mulle meeldib selle töö rütm, vahva on teada saada midagi uut ja seda inimestega jagada," sõnas Anastasia Kravtšenja.

Руководитель Sputnik в странах СНГ и Балтии Андрей Благодыренко и Анастасия Кравченя
© Sputnik
Sputnik juht SRÜ ja Balti riikides Andrei Blagodõrenko ja Anastasia Kravtšenja

„Sputnik andis meile võimaluse tunda end ajakirjanikena ja me juba töötasime saatejuhtidena! Täna saime me raadio Sputnik eetris laulda „Oled super!" hümni ja see on tore!" lausus Vladislav Loskutov.

Projektist

Telekanali NTV ja teabeagentuuri ja raadio Sputnik projekt "Oled super!" annab andekatele lastele, kes on vanemate hoolitsusest ilma jäänud, võimaluse ennast näidata.

Projektist võtavad osa lauljad Venemaalt ja endisest nõukogude ruumist. Sputnik tegeles noorte talentide otsimisega Abhaasias, Aserbaidžaanis, Armeenias, Valgevenes, Georgias, Kasahstanis, Kõrgõzstanis, Moldovas, Eestis ja Lõuna-Osseetias.

Osalemine Moskvas muusikatalentide telešõus on laste jaoks tõsine eksam. Asuvad ju nende vokaalseid võimeid hindama mitte üksnes professionaalse žürii liikmed, vaid ka miljonid televaatajad.

Vokaalkonkursi „Oled super!" esietendus toimus 11. veebruaril. Järgmisi etteasteid saab näha telekanalil NTV Mir ja portaalis Sputnik Eesti. Eestis saab valikvooru uut päeva jälgida laupäeval 18. märtsil telekanalil NTV-Mir ja portaalis Sputnik Eesti. Ülekande algus kell 19:00.

Baltimaade ainus esindaja

Igor Leskov on projektis „Oled super!" ainus Baltimaade esindaja. Ta on 18-aastane Ida-Viru maakonna Kohtla-Nõmme lastekodu kasvandik.

„Soovin, et Eesti vaataks minu esinemist, et meie vabariigi televaatajad ja eriti president mulle pöialt hoiaks," pihtis Igor oma ootustest.

Igor Leskovi edusamme, tema ettevalmistusi esinemisteks ja kergemuusika meistrite tundmist saab jälgida portaali Sputnik Eesti erirubriigis ja sotsiaalvõrgustikes.

Portaalis alanud veebihääletusel saab igaüks anda oma hääle Igori toetuseks.

 

Teema:
Talendishow "Oled super!" (26)
Tagid:
laulukonkurss, Oled super, Sputnik, Andrei Blagodõrenko, Vladislav Loskutov, Anastasia Kravtšenja, Igor Leskov, Eesti, Venemaa

Peamised teemad