18:15 27. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1025
  • RUB69.0442
Kultuur
lühendatud link
3131

Kultuuriministeerium ootab alates tänasest, 20. märtsist ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks

TALLINN, 20. märts — Sputnik. Stipendium toetab õpinguid välisriigis ning olulisi kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi. Aastas saab välja anda kuni 20 stipendiumit ning ühe stipendiumi suurus on 2300 eurot, teatas kultuuriministeerium.

Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler ja stipendiumide komisjoni esimees Hillar Sein ütles, et stipendium väärtustab eriliselt kultuuri järelkasvu. „Looming ja uued ideed tekivad kontaktidest. Seetõttu on vajalik loovisikute õpinguid ja enesetäiendamist Eestist väljaspool kõigiti soodustada," rääkis Sein.

Stipendiumid ongi suunatud õpinguteks välismaa kõrgkoolides või teadusasutustes ning oluliste kultuuriprojektide ja loominguliste tellimuste toetuseks. Stipendiumi võib saada füüsiline ja juriidiline isik või asutus.

Ettepanekuid stipendiumile võivad esitada loomeliidud, omavalitsused ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on sätestatud kultuuri- või haridusalane tegevus. Füüsilised isikud iseennast stipendiumile esitada ei saa.

Avaldused peavad olema laekunud 24. aprilliks 2017 digitaalselt allkirjastatuna aadressile preemia@kul.ee või postiaadressil Kultuuriministeerium, Suur-Karja 23, 15076 Tallinn. Käskkirja stipendiumide määramiseks allkirjastab kultuuriminister Indrek Saar.

Lähemalt saab kultuuristipendiumide kohta lugeda Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Tagid:
stipendium, asutused, projekt, ettepanek, kultuur, KOV, Kultuuriministeerium, välismaa, Eesti

Peamised teemad