11:23 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Kultuur
lühendatud link
Eurovision 2017 (26)
9383

2017. aasta Eurovisioonil Venemaad esindav lauljanna ei tohi kolme aasta vältel Ukrainat külastada, otsustas Ukraina Julgeolekuteenistus

TALLINN, 22. märts — Sputnik. Ukraina Julgeolekuteenistus keelas Eurovisioonil Venemaalt osalema valitud Julia Samoiloval kolmeks aastaks riigi territooriumile siseneda, teatas ametkonna pressiesindaja Olena Gitljanska, edastab RIA Novosti.

Selline otsus võeti vastu, tuginedes andmetele Ukraina seaduste rikkumisest Samoilova poolt, kirjutas Gitljanska oma Facebooki-kontol.

Venemaa boikoteerib nüüd mitte ainult 2017. aasta Eurovisiooni Kiievis, vaid ka kõiki järgnevaid lauluvõistlusi, juhul kui laulušõu juhtkond ei astu välja Julia Samoilova kaitseks, kellel keelati Ukrainasse siseneda, teatas Föderatsiooninõukogu riigikaitse- ja julgeolekukomitee aseesimees Frants Klintsevitš Ukraina Julgeolekunõukogu otsust kommenteerides. 

„Loomulikult boikoteerib Venemaa seda konkurssi, ja mitte ainult Kiievis toimuvat, vaid ka kõiki järgmisi. Eurovisiooni juhtkond peab sõna ütlema, teatama, et Ukraina võimude säärane otsus Samoilova suhtes on lubamatu. Aga Eurovisiooni juhtkond vaikib, see seltskond on üleni politiseeritud ja angažeeritud," ütles senatiliige.

Klintsevitši hinnangul asub lauluvõistluse juhtkond, kui ta ei nõua, et Samoilova peab saama Eurovisioonil osaleda, „tolle, oma natslikus raevus aru kaotanud Ukraina võimude jesuiitliku otsuse kaitsja positsioonile."

„Nende inimestega ei pruugi enam tegemist teha, selline käitumine tõmbab sellele (Eurovisioonile) kui rahvusvahelisele ja euroopalikule sündmusele risti peale," arvab senatiliige. Ta on veendunud, et Ukraina ei oleks lubanud Kiievi konkursile mitte ühtegi osalejat Venemaalt, kes iganes ta ka poleks.

Föderatsiooninõukogu spiikri Valentina Matvijenko sõnul on Ukraina Julgeolekuteenistuse otsus mitte lubada Venemaa „kehalise puudega lauljannat Eurovisioonile, näha temas mingisugust ohtu riigi julgeolekule, täielik absurd, see on talumatu ja lubamatu olukord.

Julia Samoilova  on lapsest saadik esimese grupi invaliid ja liigub ringi ratastoolis
© Фото : предоставлено PR-службой Юлии Самойловой / Первый канал

"Me eeldame, et konkursi korraldajad võimaldavad tal osaleda," ütles Matvijenko, lisades, et olukord Ukrainas „on niivõrd kiiresti alla käinud, et Ukraina Julgeolekuteenistuse otsuses Samoilova kohta on raske näha loogikat.

Lauljatar Julia Samoilova esindab Venemaad 2017. aasta Eurovisiooni rahvusvahelisel lauluvõistlusel, mis käesoleval aastal toimub Ukrainas. 12. märtsil kandis Pervõi Kanal teleekraanil üle laulu, millega osaleja konkursile läheb. Lauljatar esitas heliteose „Flame Is Burning" inglise keeles.

Ukraina välisminister Pavlo Klimkin laitis maha Julia Samoilova laulukonkursil osalemise. Venelanna külastas 2015. aastal Krimmi, saamata selleks luba, mille vajalikkust Ukraina pool rõhutab; Ukraina Julgeolekuteenistus alustas selle seiga asjaolude kontrollimist. Samas teatas Eurovisiooni peaprodutsent Jon Ola Sand, et Euroopa Ringhäälingute Liidu poolt ei ole Vene delegatsiooni suhtes mingeid vastuväiteid.

Teema:
Eurovision 2017 (26)
Tagid:
sissesõidukeeld, julgeolekuteenistus, Eurovision, Julia Samoilova, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad